Pomorskie. Kilkanaście naciętych drzew przy drodze. Policja apeluje o pomoc

Polska
Pomorskie. Kilkanaście naciętych drzew przy drodze. Policja apeluje o pomoc
OSP KSRG Nowa Karczma
Straż pożarna usunęła nacięte drzewa w pobliżu miejscowości Grabówko (woj. pomorskie)

Nieznani sprawcy narazili na niebezpieczeństwo przejeżdżających przez miejscowość Grabówko (woj. pomorskie) Ktoś pod osłoną nocy ponacinał przydrożne drzewa, które mogły spaść na jezdnię i zagrozić podróżnym. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć informacje na temat sprawców i nagrania z miejsca zdarzenia.

Do nacięcia w sumie 12 drzew rosnących wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 224 w okolicy miejscowości Grabówko doszło z niedzieli na poniedziałek. Przed godziną pierwszą w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie został powiadomiony telefonicznie o zdarzeniu. 

Grabówko. Strażacy usunęli uszkodzone drzewa

- Natychmiast w to miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że nieznany sprawca naciął, prawdopodobnie piłą motorową, dwanaście drzew znajdujących się przy drodze - przekazał Polsatnews.pl, oficer prasowy kościerzyńskiej policji, asp. szt. Piotr Kwidziński.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Wypadek przy wycince drzew. Zginął mężczyzna

 

Funkcjonariusze przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca i zdjęcia i zabezpieczyli ślady przestępstwa. Na miejsce wezwano również dwa zastępy straży pożarnej, która w ciągu trzech godzin ścięła wszystkie naruszone pnie drzew. Według komunikatu strażaków z OSP KSRG Nowa Karczma, sprawcy nacięli aż 13 drzew. 

 

 

Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie i apeluje o pomoc. 

 

- Policjanci zwracają się z prośbą do osób, które dzisiejszej nocy podróżowały drogą wojewódzką nr 224 pomiędzy Nową Karczmą a Egiertowem i posiadają nagrania wideo z przebytego odcinka drogi - przekazał oficer prasowy KPP Kościerzyna.

 

Nagrania należy przekazać na tamtejszej komendzie policji. Pomogą w ustaleniu i znalezieniu sprawcy. Policjant dodał, że do podobnych incydentów dochodziło już wcześniej w różnych miejscach województwa. 

Aleksandra Kozyra / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie