Podlaskie. Lasy Państwowe publikują intrygujące nagranie zwierząt z leśnych mokradeł

Polska
Podlaskie. Lasy Państwowe publikują intrygujące nagranie zwierząt z leśnych mokradeł
Twitter/@LasyPanstwowe
Podlascy leśnicy uchwycili "osobozwierzę"

W mediach społecznościowych Lasów Państwowych pojawiło się nagranie z osobliwym podpisem. Pracownikom Nadleśnictwa Dojlidy (woj. podlaskie) udało się uchwycić zabawne zachowanie jednego z dzikich mieszkańców lasu, taplającego się w bagnach. Twierdzą, że znaleźli "osobozwierzę".

Nagranie z łosiem w roli głównej cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników X (dawniej Twitter). Wszystko dzięki nietypowemu zachowaniu jeleniowatego, który "pojedynkuje się" ze stojącą w leśnym zbiorniku wodą. Łoś raz po raz przebiega i mąci taflę mokradeł. Zdaje się zdziwiony wywołanymi przez siebie "pluskami". 

 

Komentujący prześcigają się w domysłach, o co chodzi zwierzakowi: "Zadeptał wszystkie krokodyle na Podlasiu", "Zgubił telefon". Według niektórych zwierzę może być zdenerwowane, ponieważ kładzie po sobie uszy. - "Co tam atakuje w tej wodzie? Jakieś piranie tam macie?" - pyta jeden z użytkowników. 

 

Łoś jak łosoś w wodzie. Akcja podlaskich leśników

Skaczący niczym łosoś w wodzie parzystokopytny nie jest jedynym egzemplarzem, jakiego udało uchwycić się pracownikom Nadleśnictwa Dojlidy. Opublikowane nagranie jest jednym z kilkudziesięciu, jakie leśnicy udostępnili w swoich mediach społecznościowych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. 

 

ZOBACZ: Nadleśnictwo Dobrocin. Daniel zaplątał się w siatkę bramki. Na pomoc ruszyli leśnicy

 

Filmy autorstwa Marcina Jaśkiewicza składają się w serię "Tajemnice leśnych mokradeł" i mają zaznajomić internautów m.in. z życiem łosi odgrywającym się na podlaskich bagnach. 

 

Ponad 50 nagrań przedstawiających zmieniające się wraz z porami roku oblicze mokradeł można znaleźć na stronie nadleśnictwa.

ako/ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie