Warszawa: Łoś spacerował ulicami stolicy, był też na przystanku tramwajowym

Polska
Warszawa: Łoś spacerował ulicami stolicy, był też na przystanku tramwajowym
Straż Miejska
Łoś spacerował ulicami Warszawy

Do nietypowego spotkania z dziką naturą doszło na terenie warszawskiej Pragi. Ulicami miasta przechadzał się duży łoś. Zwierzę było widziane w różnych częściach dzielnicy, również na przystanku tramwajowym. Osobnik został schwytany przez współpracujące służby.

W czwartek na warszawskiej Pradze widziany był sporych rozmiarów młody łoś. Zwierzę zaobserwowali świadkowie przy Rondzie Wiatraczna, gdzie spacerowało po torowisku tramwajowym. Wcześniej widziane było na ulicach Mińskiej, Grochowskiej, Kobielskiej i Siennickiej.  

 

ZOBACZ: Atak łosia na plaży w Łazach. Kopnął mężczyznę w głowę


Łoś został zarejestrowany na nagraniach przez wielu świadków.   

 

 

 

Zwierzę w środku miasta stwarzało zagrożenie dla siebie i innych, dlatego zostało schwytane. W interwencji brali udział leśnicy, straż miejska i policja. 


- Zgłoszenie o interwencji dostaliśmy po godzinie 18:00. Funkcjonariusze zabezpieczyli łosia, tak aby nikomu nie zrobił krzywdy oraz żeby mu nikt nie zrobił krzywdy - powiedział st. insp. Jerzy Jabraszko, rzecznik prasowy straży miejskiej w rozmowie z polsatnews.pl. 

 

Zwierzę zostało złapane w okolicach Ronda Wiatraczna i tymczasowo uśpione. Po zaśnięciu zostało przewiezione w bezpieczne miejsce do lasu. 

Łosie coraz bliżej ludzi. Dwa wypadki jednego dnia 

Podczas spotkania dzikiego zwierzęcia na swojej drodze należy stosować się do kilku zasad - zachować spokój, powoli się oddalić i zaalarmować odpowiednie służby. 

 

ZOBACZ: Śląskie: Zderzenie z łosiem. Auto spadło do rowu i uderzyło w drzewo


Niestety nie zawsze uda się zareagować w porę. Potężne zwierzęta stwarzają duże zagrożenie na drodze. W piątek rano doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem Łosi. Pierwszy zdarzył się po godzinie 5:00 na trasie S7 na wysokości miejscowości Mieszkowo. 


Zdjęcia ze zdarzenia można zobaczyć TUTAJ.


"Kierujący Audi potrącił Łosia trzy osoby samochodu zostały poszkodowane w tym dziecko" - poinformował portal Informacje na gorąco Powiat Piaseczyński. Zwierzę nie przeżyło zdarzenia. 


Do drugiego wypadku doszło na drodze krajowej numer 10 na wysokości Dłużniewowa Małego. W obu przypadkach przejazd na drogach był utrudniony.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie