Wypadek na A1. Rodzina ofiar wypadku domaga się zmiany kwalifikacji czynu

Polska
Wypadek na A1. Rodzina ofiar wypadku domaga się zmiany kwalifikacji czynu
Polsat News
Bmw rozbite podczas wypadku na autostradzie A1

Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim trafił wniosek od rodzin ofiar śmiertelnego wypadku na autostradzie A1. Domagają się oni, aby czyn kierowcy bwm został uznany za morderstwo. Mężczyzna jest poszukiwany przez policję.

- To nie był wypadek to było zabójstwo - twierdzi rodzina ofiar wypadku na A1, w związku z tym złożyła wniosek do prokuratury o zmianę kwalifikacji prawnej czynu.

 

- Taki wniosek trafił dzisiaj do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, która wydała list gończy za Sebastianem Majtczakiem, który spowodował wypadek - powiedział "Wydarzeniom" mec. Łukasz Kowalski, pełnomocnik rodziny z Myszkowa. 

Wypadek na A1. Zginęła rodzina z dzieciem 

Przypomnijmy, że w sobotę 16 września br. po godz. 19 na autostradzie A1 w Sierosławiu (woj. łódzkie) w tragicznym wypadku z udziałem samochodów bmw i kia zginęła trzyosobowa rodzina, w tym pięcioletnie dziecko.

 

ZOBACZ: Wątpliwości wokół wypadku BMW na A1. Nowe informacje o kierowcy

 

Pierwotne informacje wskazywały, że w zdarzeniu uczestniczył tylko jeden pojazd - kia, która "z niewyjaśnionych przyczyn" zajęła się ogniem. Do sieci jednak trafiło nagranie, na którym widać uszkodzone bmw, a jego 31-letni kierowca - jak się okazało - mógł doprowadzić do wypadku. 

 

Z ustaleń biegłego wynika, że samochód bmw, który uczestniczył w wypadku na A1, jechał z prędkością co najmniej 253 km/h. Mężczyzna jest poszukiwany przez policję, prawdopodobnie uciekł za granicę.

Agata Sucharska/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie