Wątpliwości wokół wypadku BMW na A1. Nowe informacje o kierowcy

Polska
Wątpliwości wokół wypadku BMW na A1. Nowe informacje o kierowcy
BMW zniszczone podczas wypadku

Do sieci trafiło nagranie z sobotniej tragedii na A1. W wypadku na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego zginęło małżeństwo z pięcioletnim synem. Policja potwierdza, że w zdarzeniu brał udział także inny samochód.

Wątpliwości co do okoliczności wypadku pojawiły się po tym, jak świadkowie zdarzenia w sieci relacjonowali, że w zdarzeniu brały udział nie jeden, a dwa pojazdy.

 

Na dostępnych nagraniach widać, jak jeden z pojazdów uderza w tył drugiego. Następnie kia uderzyła w barierki i stanęła w płomieniach. Zginęła trzyosobowa rodzina, w tym pięcioletnie dziecko.

 

Zdaniem świadków, samochód, który nadjechał z tyłu, poruszał się ze znaczną prędkością.

BMW 200 metrów od pierwszego pojazdu

Według pierwszych oświadczeń policji, w wypadku uczestniczył wyłącznie jeden pojazd, a kia uderzyła w barierki "z niewyjaśnionych okoliczności". Mimo tego, że strażacy, którzy dotarli na miejsce zdarzenia, taką informację funkcjonariuszom podali.

 

WIDEO: Wypadek na A1. Nowe informacje

 

 

- W odległości ok. 200 metrów był drugi pojazd, którym podróżowało trzech mężczyzn. Samodzielnie opuścili pojazd. Na miejscu została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc przez strażaków, później zostali przekazani Zespołowi Ratownictwa Medycznego - przekazał Polsat News mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

 

Policjanci zapewniają, że nie mają nic do ukrycia. Według komisarz Anety Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, pierwszy komunikat "był mocno okrojony z uwagi na fakt, że w sprawie od samego początku toczy się śledztwo".

 

ZOBACZ: Podkarpackie. Śmiertelny wypadek na A4. Kilkunastu rannych i ofiary śmiertelne

 

- Musimy wyjaśnić czy zachowanie kierującego BMW miało wpływ na przebieg tego zdarzenia - dodała policjantka. Kierowca BMW miał być trzeźwy.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie