Włochy: Para młoda uciekła bez płacenia. Rachunek na kilka tysięcy euro

Świat
Włochy: Para młoda uciekła bez płacenia. Rachunek na kilka tysięcy euro
pixabay.com
Para młoda nie uregulowała rachunku

Jak piszą włoskie media, tegoroczne lato było wyjątkowe, jeśli chodzi o przypadki niepłacenia za posiłki w restauracjach. Jednak ich zdaniem rekord pobiła młoda para w prowincji Frosinone w regionie Lacjum, która uciekła, nie płacąc rachunku za cały weselny bankiet.

Według ustaleń 40-letni właściciel firmy budowlanej oraz 25-letnia kobieta z polskim paszportem zaprosili na pzyjęcie około 70 osób, w tym krewnych i przyjaciół. Wraz z restauratorem ustalili menu oparte na daniach rybnych za osiem tysięcy euro. 

 

ZOBACZ: Premier Włoch zapłaciła rachunek za swoich rodaków, którzy uciekli z restauracji w Albanii

 

Para zarezerwowała termin w restauracji i wpłaciła kilkaset euro depozytu, zobowiązując się do zapłacenia całej kwoty w ustalonym dniu po ceremonii. Przyjęcie weselne przebiegało bez zakłóceń, goście weselni byli usatysfakcjonowani, a młoda para wyglądała na szczęśliwą.

Para młoda uciekła do Niemiec

Gdy nadszedł umówiony termin na uregulowanie rachunku, pan młody nie pojawił się w restauracji i nie odbierał telefonu. Restaurator próbował namierzyć jego rodzinę, jednak bezskutecznie. Wkrótce jego podejrzenia zmieniły się w pewność. Para młoda uciekła bez płacenia. Właściciel restauracji zwrócił się po pomoc do karabinierów, którzy ustalili, że para uciekła do Niemiec wraz z ich rodzicami. Służby nie wykluczają, że pojadą również do Polski, gdzie mieszka rodzina panny młodej.

 

Włoskie media przypominają, że w tym roku pełno było doniesień o przypadkach niepłacenia rachunków w restauracjach.

 

Pośrednio problem dotknął samej premier Włoch Giorgii Meloni, gdy składała wizytę w Albanii. W tym samym czasie media obiegły informacje o grupie Włochów, która uciekła z albańskiej restauracji bez płacenia. Żeby złagodzić incydent, Meloni poprosiła włoską ambasadę o uregulowanie rachunku z jej pieniędzy.

Łukasz Olender/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie