Premier Włoch zapłaciła rachunek za swoich rodaków, którzy uciekli z restauracji w Albanii

Świat
Premier Włoch zapłaciła rachunek za swoich rodaków, którzy uciekli z restauracji w Albanii
Pixabay
Czterech włoskich turystów uciekło z restauracji bez płacenia.

Premier Włoch Giorgia Meloni wykonała w ostatnich dniach nietypowy gest dyplomatyczny. Polityk podczas wizyty w Albanii uregulowała rachunek za swoich rodaków, którzy uciekli z jednej z tamtejszych restauracji bez płacenia za zamówione jedzenie. "Mamy nadzieję, że takie epizody już się nie powtórzą" - przekazała ambasada Włoch w Tiranie.

Czwórka turystów, która pojechała na wakacje do Albanii, zapewne nie spodziewała się, że jej zachowanie trafi na czołówki gazet, a także będą rozmawiali o niej premierzy.

Uciekli bez płacenia rachunku

Wszystko zaczęło się, kiedy Włosi poszli do jednej z restauracji w mieście Berat i wyszli nie płacąc za jedzenie. Nie jest jasne, kiedy doszło do incydentu, ale wideo z monitoringu grupy wychodzącej z restauracji stało się viralem w mediach społecznościowych, a historia trafiła na czołówki gazet w obu krajach.

 

Właściciel restauracji w rozmowie z Report TV żalił się, że po raz pierwszy klienci opuścili jego lokal bez płacenia.

 

Premier: Idź i zapłać rachunek za tych idiotów

Głośną sprawę poruszył także premier Albanii Edi Rama na piątkowym spotkaniu z premier Włoch Giorgią Meloni. Szefowa włoskiego rządu powiedziała wówczas ambasadorowi Włoch w Albanii: "idź i zapłać rachunek za tych idiotów" - podała gazeta "La Stampa".

 

ZOBACZ: Włochy. Opłata za podanie łyżeczek do deseru. Kolejny kuriozalny paragon trafił do sieci

 

Ambasada Włoch w Albanii potwierdziła w oświadczeniu, że zapłaciła rachunek -  około 80 euro (ok. 360 zł), w imieniu swoich obywateli.

 

"Włosi przestrzegają zasad i spłacają swoje długi i mamy nadzieję, że takie epizody już się nie powtórzą" - napisano. Ambasada poinformowała również, że pieniądze na spłatę długu premier przekazała ze swoich prywatnych środków.

 

 

Włoski minister rolnictwa Francesco Lollobrigida, Który również przebywał z wizytą w Albanii, powiedział, że zapłacenie rachunku to powód do dumy. - Kilka nieuczciwych jednostek nie może zawstydzić narodu przyzwoitych ludzi - dodał. 

pgo/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie