Meksyk: Dach kościoła zawalił się na wiernych. Zginęło co najmniej dziewięć osób

Świat
Meksyk: Dach kościoła zawalił się na wiernych. Zginęło co najmniej dziewięć osób
X/Ready Alerts
Zawalił się dach kościoła podczas niedzielnego nabożeństwa

W niedzielę doszło do tragedii w kościele w Meksyku, w mieście Madero. Dach świątyni zawalił się, gdy wierni przyjmowali komunię świętą. Dziesiątki zebranych zostało rannych lub utknęło pod gruzami. Co najmniej dziewięć osób zginęło. W wypadku brały też udział dzieci - podczas mszy odbywał się chrzest.

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele w meksykańskim mieście Madero. Dach kościoła runął, gdy wierni przyjmowali komunię świętą. Podczas mszy odbywała się także uroczystość chrztu. 

 

ZOBACZ: Sosnowiec: Pożar dachu kościoła. Na miejscu pracowało 20 zastępów straży pożarnej


Agencja Reutersa podała, że w katastrofie śmierć poniosło co najmniej dziewięć osób. 40 zostało rannych i trafiło do pobliskich szpitali. Kolejnych kilkadziesiąt wiernych utknęło pod gruzami.  

Zawalił się dach kościoła. Akcja służb ratowniczych 

Na miejsce natychmiast wysłano oddziały specjalne, które poszukiwały ocalałych. W akcji udział brał personel wojskowy, który wspierał strażaków, policję i ratowników medycznych. W poszukiwaniach pomagały specjalnie wyszkolone psy ratownicze. Również Czerwony Krzyż, a także lokalna ludność dołączyli do pomocy. 

 

ZOBACZ: Egipt: Runął 13-piętrowy wieżowiec. Pod gruzami są uwięzieni ludzie


Działania trwały do późnych godzin nocnych. Ratownicy pracowali przy specjalnych reflektorach. 

Tragedia uchwycona na nagraniu. Apel do wiernych

Chwila, kiedy dach kościoła zawalił się została uchwycona na nagraniu z monitoringu. W mediach społecznościowych pojawiły się także filmiki pokazujące późniejsze skutki katastrofy - unoszący się gęsty dym, gruz i przerażonych ludzi. 

 

 

 

Biskup Jose Armando Alvarez z rzymskokatolickiej diecezji Tampico potwierdził całe zdarzenie. Wystosował także apel do społeczności, aby modliła się za wszystkich poszkodowanych.  


"Łączymy się w modlitwie, aby wstawić się za naszymi zabitymi i rannymi braćmi" - zacytowała oświadczenie diecezji agencja AFP. 

Karina Jaworska/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie