USA. Pożar kościoła. Świadkowie mówią o uderzeniu pioruna

Świat
USA. Pożar kościoła. Świadkowie mówią o uderzeniu pioruna
Twitter/OakhamFire
Strażakom nie udało się ugasić pożaru

W USA całkowicie spłonął zabytkowy kościół w miasteczku Spencer w stanie Massachusetts. Świadkowie twierdzą, że w świątynię uderzył piorun wywołując pożar. Strażakom nie udało się ugasić pożaru.

Zgłoszenie o pożarze w liczącym 12 tys. mieszkańców Spencer w stanie Massachusetts, strażacy otrzymali w piątek po godz. 15 czasu miejscowego. Palił się zabytkowy - z 1863 r. - kościół First Congressional Church przy Main Street

 

ZOBACZ: Pożary w Moskwie, ewakuacja dzieci. Rosyjska walka o poparcie?

USA. Pożar kościoła. W świątynię uderzył piorun

Na nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych widać gwałtownie rozprzestrzeniający się ogień, z którym próbowali bezskutecznie walczyć strażacy. Ogień zajął całą świątynię, a płomienie sięgały na wysokość kilku metrów. 

 

Pożar objął także kościelną wieżę. Na materiał wideo widać, jak jej konstrukcja zawala się na objęty płomieniami budynek kościoła.

 

ZOBACZ: Tarnów. Pożar bloku. 11 osób rannych, w tym dzieci

 

Świadkowie cytowani przez lokalne media, m.in. NBC Boston, przekazali że do pożaru doszło w wyniku uderzenia pioruna w kościelną wieżę. Służby nie potwierdziły tej informacji. Nie wiadomo także czy w trakcie pożaru ktokolwiek odniósł obrażenia. 

 

mak/zdr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie