Hiszpania: Nadchodzi fala upałów. Termometry pokażą nawet 36 stopni

Świat
Hiszpania: Nadchodzi fala upałów. Termometry pokażą nawet 36 stopni
Px Here / Twitter / AEMET
Wysokie temperatury w Hiszpanii (zdjęcie ilustracyjne)

To już prawie październik, a temperatura w Hiszpanii rośnie. W kolejnych dniach w niektórych obszarach kraju ma być nawet 36 stopni Celsjusza Meteorolodzy alarmują, że temperatury w ciągu dnia będą o około 10 stopni Celsjusza wyższe od normy.

Jak poinformowała hiszpańska stacja meteorologiczna AEMET do Hiszpanii nadciąga niespodziewana fala upałów. Najcieplej ma być w niedzielę, ale wysokie temperatury utrzymają się co najmniej do wtorku. 

 

"W nadchodzących dniach wyjątkowo wysokie jak na tę porę roku temperatury. Pomiary w ciągu dnia będą o około 10 stopni C. wyższe od normy" - podkreślono. Najcieplej będzie na wyspach. 

 

 

Temperatura zaczęła rosnąć od soboty, o czym informuje dziennik "El Pais". "Pomiary przekraczające 35 stopni Celsjusza odnotowano w ponad 20 stacjach meteorologicznych w kraju" - podaje dziennik. 

 

Meteorolodzy spodziewają się też, że w Hiszpanii i Portugalii padną rekordy temperatur. Miejscami słupki rtęci mogą wskazać nawet 36 "kresek". Gorąco będzie także w nocy - temperatura ma wówczas sięgać 20 stopni Celsjusza. 

 

ZOBACZ: Susza na terenie siedmiu województw – deficyt wody dla roślin uprawnychwzrósł

 

Tak wysokie temperatury w zestawieniu z brakiem deszczu mogą doprowadzić do kolejnej fali pożarów. Obawiać mogą się również rolnicy, którzy już wcześniej musieli zmagać się ze skutkami suszy. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie