Wypadek na A1. Wiadomo, jaki zarzut usłyszy kierowca bmw

Polska
Wypadek na A1. Wiadomo, jaki zarzut usłyszy kierowca bmw
Polsat News
W wypadku na A1 zginęła rodzina. Znany jest zarzut dla kierowcy bmw

Kierowca bmw, który uczestniczył w wypadku na A1 w połowie września, usłyszy zarzut. Na liczniku miał ponad 250 km/h, zginęła cała rodzina, znajdująca się w samochodzie marki Kia. Prokuratur Anna Mosur z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim przekazała, że 31-latek ma odpowiadać za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wskazuje na to postanowienie o przedstawieniu zarzutów.

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu temu kierowcy zarzutów z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego, dotyczących spowodowania wypadku - przekazała "Rzeczpospolitej" prok. Anna Mosur z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

ZOBACZ: Wypadek na A1. Zbigniew Ziobro ujawnił prędkość bmw

 

Art. 177 paragraf 2 Kodeksu karnego mówi, że "jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat".

 

Wcześniej, w czwartek przed godziną 12, prokuratur generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekazał, że wstępna opinia biegłego została przedstawiona prokuraturze i wkrótce zostaną postawione kierowcy bmw zarzuty.

Wypadek na A1. Zginęła rodzina, w tym dziecko 

W sobotę 16 września br. po godz. 19 na autostradzie A1 w Sierosławiu (woj. łódzkie) w tragicznym wypadku z udziałem samochodów bmw i kia zginęła trzyosobowa rodzina, w tym pięcioletnie dziecko.

 

Pierwotne informacje wskazywały, że w zdarzeniu uczestniczył tylko jeden pojazd - kia, która "z niewyjaśnionych przyczyn" zajęła się ogniem. Potem jednak do sieci trafiło nagranie, na którym widać uszkodzone bmw, a jego 31-letni kierowca - jak się okazało - mógł doprowadzić do wypadku. 

 

W sieci pojawiły się również personalia domniemanego właściciela bmw, a także niezweryfikowane dane o powiązaniach rodzinnych kierowcy z zatrudnionymi w łódzkiej policji.

 

ZOBACZ: Afera wizowa. Zbigniew Ziobro: Donald Tusk z całą pewnością był szmuglerem imigrantów

 

Z ustaleń biegłego wynika, że samochód bmw, który uczestniczył w wypadku na A1, jechał z prędkością co najmniej 253 km/h.

Karolina Gawot/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie