"Jesteście partaczami". Koalicja Obywatelska odpowiada spotem

Polska
"Jesteście partaczami". Koalicja Obywatelska odpowiada spotem
PAP/Grzegorz Momot/Twitter
Koalicja Obywatelska odpowiada premierowi spotem

Wieczorny wpis Mateusza Morawieckiego o "wyprowadzaniu Polski z dziadostwa" wciąż jest szeroko komentowany w sieci. Słowa premiera nie umknęły Konfederacji, a Koalicja Obywatelska odpowiedziała szefowi rządu spotem.

"Wyprowadziliśmy Polskę z dziadostwa, nie umiecie rządzić, jesteście partaczami" - napisał późnym środowym wieczorem na Twitterze premier. W ten sposób szef rządu odpowiedział na słowa Donalda Tuska z bydgoskiego wiecu, gdzie polityk PO przekonywał, że "PiS świadomie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej". 

 

15 października odbędzie się drugie, nieformalne referendum: czy będziemy członkami UE czy nie. Dowiedziałem się przed przyjazdem, że były pisowski minister Czaputowicz przyznał, że rząd celowo przepuszcza migrantów dalej na Zachód. Rząd PiS rozpoczął wojnę hybrydową przeciwko Europie, dokładnie jak Putin i Łukaszenko. Grają kartą migracyjną. To jest draństwo - dodał Donald Tusk.

 

ZOBACZ: Mariusz Błaszczak: Jestem atakowany za to, że pokazałem prawdziwe oblicze rządu Donalda Tuska

 
Wpis Mateusza Morawieckiego o "wyprowadzaniu Polski z dziadostwa" skomentowała Konfederacja. "Wyprowadzimy Polskę z dziadostwa, nie umiecie rządzić, jesteście partaczami" - napisano na oficjalnym Twitterowym koncie ugrupowania. Kilkanaście godzin później do słów szefa rządu - w formie spotu - odniosła się Koalicja Obywatelska. 

 

 

"Drożyzna rujnująca portfele Polaków. Brak unijnych pieniędzy na rozwój Polski. Coraz większe kolejki do lekarzy. Polskie wizy sprzedawane na straganach w Azji i Afryce. Tysiące ton śmieci na nielegalnych wysypiskach. Masowa wycinka lasów i sprzedaż węgla do Chin. Katastrofa ekologiczna na Odrze. Afera goni aferę. Mateusz, to chyba też twoja działka?" - pyta w najnowszym nagraniu lektor KO. 

 

 

"Doprowadziliście Polskę do dziadostwa. Nie umiecie rządzić. Jesteście partaczami!" - podsumowano w nagraniu udostępnionym w czwartek. 

Piotr Białczyk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie