Finlandia. Była premier zmienia branżę. Przechodzi z polityki do showbiznesu

Świat
Finlandia. Była premier zmienia branżę. Przechodzi z polityki do showbiznesu
twitter.com/MarinSanna
Zdjęcie ilustracyjne

Była premier Finlandii Sanna Marin zmienia branżę. Po przegranych wyborach zrezygnowała z polityki i podpisała umowę z Range Media Partners - agencją kierującą karierami gwiazd świata rozrywki.

Kiedy w bieżącym roku jej partia zajęła trzecie miejsce w wyborach, Marin zrezygnowała z polityki. Niewykluczone jednak, ponownie zobaczmy byłą premier na ekranach telewizorów. Była polityk podpisała kontrakt z Range Media Partners - agencją kierującą karierami gwiazd świata rozrywki.

 

Jeśli w najbliższym czasie Marin otrzyma rolę w jakimś filmie lub serialu, nie będzie to dla niej całkowicie nowe doświadczenie. Na platformie HBO Max można zobaczyć dokument o jej gabinecie zatytułowany "Pierwsza Piątka".


Podpisując kontrakt z agencją Range Media Partners Senna Marin dołączyła do grona gwiazd takich jak Bradley Cooper, Tom Hardy czy Keira Knightley. 

Kariera polityczna Sanny Marin

Sanna Marin pojawiła się na politycznej scenie w 2015 roku, gdy uzyskała mandat w wyborach parlamentarnych z ramienia Socjaldemokratycznej Partii Finlandii.

 

Po wyborach w 2019 roku została ministrem transportu, jednak po pół roku rząd upadł. Utworzenie nowego parlament powierzył właśnie Marin. W wieku 34 lat polityk została najmłodszym premierem w historii kraju.


Jej kadencja przypadła na okres pandemii i wojny w Ukrainie. Marin zapoczątkowała m.in. proces akcesji Finlandii do NATO. Na świecie znana była nie tylko ze względu na swój młody wiek, ale również silny nacisk na kwestie równości płci w polityce. W utworzonym przez nią gabinecie najważniejsze funkcje pełniły kobiety, co stanowiło ewenement na skalę światową.

 

ZOBACZ: To ona prowadzi Finlandię do NATO. Kim jest Sanna Marin?

"Skandale" Sanny Marin

Rządy Marin to również afery natury obyczajowej. W sierpniu 2022 roku w sieci pojawiło się nagranie, na którym ówczesna premier tańczy na imprezie w towarzystwie znanych osób ze świata mediów i polityki.

 

Fińskie media podały, że w tle nagrania słychać było, jak ktoś wspomina o kokainie. Część opinii publicznej uznała to za skandal, premier broniła się jednak, twierdząc, że nic złego nie zrobiła.

 

ZOBACZ: Finlandia. Premier Sanna Marin tłumaczy się z filmów nagranych na imprezie. "Nie brałam narkotyków"


- Jestem człowiekiem. I ja też czasami tęsknię za radością, światłem i zabawą pośród tych ciemnych chmur - powiedziała zapytana przez dziennikarzy o wideo.


Marin poddała się testowi na obecność narkotyków w organizmie. Jego wynik był negatywny. Również śledztwo przeprowadzone przez organ zajmujący się kontrolą rządu wykazało, że Marin nie złamała prawa, nie zaniechała także swoich oficjalnych obowiązków.

Kajetan Leśniak/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie