"Lekcja niemieckiego" z Donaldem Tuskiem. Szef PO pokazał film

Polska
"Lekcja niemieckiego" z Donaldem Tuskiem. Szef PO pokazał film
PAP/Piotr Polak/X/Donald Tusk
Donald Tusk pokazał "lekcję niemieckiego"

Donald Tusk pokazał nagranie, w którym nawiązuje do powtarzanej przez PiS retoryki, według której były premier prowadził politykę proniemiecką. Na filmie zwalnia usprawiedliwia nastolatków z lekcji niemieckiego argumentując, że spotkanie z nim to tak, jakby w lekcji uczestniczyli.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej opublikował na platformie X (dawniej Twitter) nagranie, na którym uczniowie podczas jednego ze spotkań wyborczych poprosili go o usprawiedliwienie nieobecności na lekcji języka niemieckiego.

 

- Proszę bardzo o usprawiedliwienie chłopaków, byli na spotkaniu ze mną, a mieli być na niemieckim. No, ale jak ze mną byli na spotkaniu to prawie to samo - ironizował Donald Tusk. Trudno się tu nie doszukać nawiązania do retoryki Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Politycy partii rządzącej regularnie podkreślają, że były premier działał i działa na rzecz interesu Niemiec. Podczas konferencji prasowej 13 września postulowali, by oddał Międzynarodową Nagrodę Karola Wielkiego - najbardziej znaną polityczną nagrodę przyznawaną w Niemczech.

 

ZOBACZ: Premier o planach Koalicji Obywatelskiej: Myślę, że podmienią Donalda Tuska na Rafała Trzaskowskiego

 

- Apelujemy do Donalda Tuska, aby oddał niemieckie medale, ponieważ to nakazuje zwykła przyzwoitość - stwierdził wtedy Radosław Fogiel. Natomiast rzecznik PiS Rafał Bochenek powiedział, że każdy medal ma dwie strony, a "w przypadku Donald Tuska obie strony są niemieckie".

Jakub Krzywiecki/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie