Premier o planach Koalicji Obywatelskiej: Myślę, że podmienią Donalda Tuska na Rafała Trzaskowskiego

Polska
Premier o planach Koalicji Obywatelskiej: Myślę, że podmienią Donalda Tuska na Rafała Trzaskowskiego
PAP/Piotr Polak / PAP/Wojtek Jargiło
Rafał Trzaskowski i Donald Tusk

- Myślę, że podmienią Tuska na Trzaskowskiego, bo bardzo słabo mu idzie w tej kampanii - mówił Mateusz Morawiecki w "Gościu Wydarzeń". Zdaniem szefa rządu Koalicja Obywatelska zdecyduje się na wystawienie obecnego prezydenta Warszawy, jako kandydata na przyszłego premiera.

Prowadzący program Piotr Witwicki zapytał Prezesa Rady Ministrów o to, czy Prawu i Sprawiedliwości "lepiej rywalizowałoby się z kandydatem na premiera Donaldem Tuskiem czy Rafałem Trzaskowskim"

 

W odpowiedzi Mateusz Morawiecki stwierdził, że "pan Rafał Trzaskowski jest taką marionetką Tuska".

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki w Polsat News. Mówił o "przestrodze" dla Kijowa

 

- Jak Polacy chcieliby zobaczyć do jakich korków doszłoby w Polsce, do jakiego zatrzymania gospodarki, to niech przyjadą do Warszawy i niech zobaczą jak zarządzali tymi ściekami z Czajki (oczyszczalni ścieków w stolicy - red.) i jak zarządzają ruchem dzisiaj - mówił szef rządu. 


WIDEO: Fragment programu "Gość Wydarzeń"

 

Powtórka wydarzeń z kampanii prezydenckiej

Polityk podkreślił, że PiS nie obawia się żadnego z tych polityków Koalicji Obywatelskiej, choć jego zdaniem może dojść do zamiany kandydata na premiera.

 

- Rzeczywiście sądzę, że jest taki plan Platformy. Podobnie jak 3 lata temu. Oni zamienili panią Kidawę-Błońską na Trzaskowskiego - mówił. 

 

Powodem zmiany kandydata na przyszłego premiera, jak twierdzi Mateusz Morawiecki, byłby fakt, że Donaldowi Tuskowi "jakoś nie idzie".

 

- Tusk na razie idzie jako domniemany kandydat na premiera. Myślę, że podmienią Tuska na Trzaskowskiego, bo bardzo słabo mu idzie w tej kampanii - stwierdził. - Już dawno miała być "mijanka", mieli przegonić PiS - dodał. 

 

ZOBACZ: Premier Mateusz Morawiecki: Migrantom trzeba dać wędkę, a nie rybę

 

- Jestem jednak przekonany, że tak jak wtedy wygrał prezydent Andrzej Duda, tak i teraz poradzimy sobie z tą "podmienioną wersją" - zakończył. 

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie