Marcin Ociepa: W przyszłej kadencji PiS chce znieść immunitety poselskie

Polska
Marcin Ociepa: W przyszłej kadencji PiS chce znieść immunitety poselskie
Polsat News
Marcin Ociepa w "Graffiti"

- Prawo i Sprawiedliwość w przyszłej kadencji chce znieść w ogóle immunitety poselskie. My w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej nie uważamy siebie, tzn. parlamentarzystów, za lepszych od innych ludzi. PO tak uważa - mówił w "Graffiti" wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Polityk, komentując zatrzymanie przez policję posłanki Kingi Gajewskiej, nazwał całą sytuację "prowokacją".

Grzegorz Kępka zapytał wiceministra obrony narodowej, prezesa stowarzyszenia OdNowa Marcina Ociepę o zatrzymanie przez policję posłanki Koalicji Obywatelskiej Kingi Gajewskiej.

 

Zaraz po opuszczeniu radiowozu Gajewska powiedziała Polsat News, że przy okazji wizyty premiera w Otwocku postanowiła przekazać, że rząd wydał 250 tys. wiz migrantom z państw Afryki i Azji.

 

- Niektórzy ludzie mają dostęp tylko i wyłącznie do jednej stacji, do jednego kanału TVP. Jesteśmy zdeterminowani, żeby wszyscy Polacy dowiedzieli się, co się stało - mówiła posłanka.

Marcin Ociepa o zatrzymaniu Kingi Gajewskiej: To prowokacja

- Ja jestem oburzony tym, że niektórzy parlamentarzyści opozycji traktują legitymację poselską jako przepustkę do bezkarności - skomentował Marcin Ociepa. - Immunitet ma chronić posła tylko w sytuacji, kiedy wykonuje obowiązki poselskie - dodał.

 

ZOBACZ: Posłanka KO Kinga Gajewska wciągnięta do radiowozu

 

Jak stwierdził wiceminister, "reakcja policji była całkowicie prawidłowa". - To była prowokacja. Pani poseł w ciemnych okularach, w czapeczce, zakłóca porządek. To jest naruszenie kodeksu wykroczeń. Pani poseł nie reaguje na polecenie - wymieniał polityk.

 

Zapowiedział, że "Prawo i Sprawiedliwość w przyszłej kadencji chce znieść w ogóle immunitety poselskie". - My w przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej nie uważamy siebie, tzn. parlamentarzystów, za lepszych od innych ludzi. PO tak uważa - dodał.

Zatrzymanie posłanki KO. "Wszystko zgodnie z prawem"

Polityk został także zapytany o zachowanie Grzegorza Brauna w Niemieckim Instytucie Historycznym i reakcję policji na tę sytuację. - Jest znacznie bardziej agresywny i bezczelny w tych swoich performensach - mówił Ociepa o polityku Konfederacji.

 

Jak dodał wiceminister, "każda interwencja jest indywidualna". - Cieszę się, że policja ma kamery i publikuje nagrania, by być transparentną i za to należy podziękować - dodał Ociepa.

 

ZOBACZ: Grzegorz Braun przerwał wykład historyka. "Dość tego. Wypad z Polski!"

 

- Tu mamy do czynienia z jasną prowokacją ze strony polityków Platformy Obywatelskiej, którzy nie umieją przekonać wyborców i próbują przemocą fizyczną, agresją. Mówię generalnie o instrumentach, po które sięgają politycy opozycji - wyjaśniał.

 

- Okryli się hańbą i sami deprecjonują znaczenie legitymacji poselskiej czy senatorskiej. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem - podkreślił Ociepa.

Wiceminister obrony narodowej o aferze wizowej

Wiceminister odniósł się także do informacji, że Unia Europejska ma zwrócić się do polskiego ministra spraw zagranicznych o tzw. aferę wizową. - Ta sama komisarz i komisja, która jest odpowiedzialna za setki tysiące, łącznie idące w miliony, które wpuścili do UE, ta sama chce rozliczać? - pytał Ociepa.

 

- To jest najlepszy dowód na to, że Komisja Europejska, niektórzy politycy z KE grają na rzecz polskiej opozycji, Bruksela wtrąca się w proces wyborczy w Polsce i próbuje przykryć swoją niekompetencję, jeśli chodzi o politykę migracyjną, wydumaną afera, jeśli chodzi o wizy. Osoba, która jest podejrzana, że dopuściła się przestępstwa, siedzi w areszcie. Tym się różnimy od Platformy Obywatelskiej - stwierdził polityk.

Ociepa: Trzaskowski to ta sama opcja co Tusk

Ociepa był także pytany o wyjazd w Polskę "Tuskobusa" i o to czy obawia się udziału w kampanii wyborczej prezydenta Warszawy.

 

- Rafał Trzaskowski jest dyżurnym kandydatem drugiego wyboru - stwierdził wiceminister. - Rafał Trzaskowski to jest ta sama opcja co Donald Tusk - dodał.

 

Polityk uznał, że jeśli Rafał Trzaskowski będzie mówił to co myśli, to nie będzie mógł się cieszyć większą popularnością niż Donald Tusk".

 

Poprzednie odcinki programu znajdziesz pod tym linkiem.

Marta Stępień / pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie