Skierniewice: 46. edycja Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Na wydarzeniu była Fundacja Polsat

Polska
Skierniewice: 46. edycja Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Na wydarzeniu była Fundacja Polsat
Cezary Piwowarski
Święto Kwiatów w Skierniewicach

W Skierniewicach odbyło się Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Jest to jeden z największych festiwali tego typu w Polsce. - Mamy słabość do małych ojczyzn - powiedziała prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc. Fundacja wspomagała modernizację oddziału szpitalnego w mieście. Na festiwalu obecny był prezydent Andrzej Duda.

46. festiwal Święta Kwiatów rozpoczął się korowodem mieszkańców Skierniewic ubranych w barwne stroje. Pochód przeszedł na rynek miasta, gdzie odbyła się główna część imprezy - przekazał reporterka Polsat News Nella Krysztofowicz.

 

- Oczywiście w tym świecie najważniejsze są kwiaty, owoce i warzywa - powiedział w Polsat News prezydent miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. - To jest niezmienne od lat, ale nasze święto się rozwija. Mamy ciekawą ofertę dla mieszkańców - dodał.

 

Jak przekazał samorządowiec, mieszkańcy czekają, żeby się na tym święcie pokazać od jak najlepszej strony. 

 

- Rok w rok jesteśmy tutaj i staramy się w tych barwnych strojach reprezentować naszą gminę, naszą małą ojczyznę - powiedziała Ewelina Stefaniak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Słupi. - To impreza na ogólnopolską skalę i nie tylko. Za granicą też o Święcie Kwiatów słychać, dlatego przyciąga co roku tylu ludzi - przekazała.

 

WIDEO: Święto Kwiatów w Skierniewicach. Na wydarzeniu była Fundacja Polsat

 

 

Na otwarciu święta przemówił prezydent Andrzej Duda.

 

- Dziękuję wszystkim polskim sadownikom, ogrodnikom. Dziękuję wszystkim tym, którzy na co dzień zajmują się produkcją rolną - powiedział prezydent. - Nasze rolnictwo, sadownictwo, ogrodnictwo zapewniają nam wszystkim pełną możliwość tego, że jesteśmy w stanie przetrwać każdy czas - dodał.

Święto Kwiatów w Skierniewicach. Na wydarzeniu była Fundacja Polsat

- Mój kostium powstawał przez osiem lat, metamorfoza zaczęła się od zwykłej bluzki zielonej - przekazała artystka z Rajskiego Ogrodu Obfitości Maggie Holly, która pojawiła się na święcie w wyjątkowej kreacji złożonej z kwiatów. - Potem pomysł się rozrastał - dodała.

 

Jak poinformowała artystka, kostium waży 16 kilogramów. - A ja tylko 46. Więc wyzwanie jest duże, by go nosić - stwierdziła.

 

Na Święcie Kwiatów w Skierniewicach była obecna także prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc.

 

- Dzieci chorują wszędzie. A my mamy tę słabość do małych ojczyzn. Staramy się pomagać, tam gdzie jesteśmy potrzebni - powiedziała prezes fundacji.

 

- Pomaganie zaczęło się od remontu szpitalnego oddziału w Skierniewicach,  który kosztował ponad 2 miliony złotych. Potem zwrócono się do nas z prośbą o platformę stabilizacyjną - przekazała Krystyna Aldridge-Holc. - To dla nas ogromna przyjemność, że możemy zrobić coś dla ludzi - podkreśliła.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat wyremontowała Blok Porodowy. Nowe warunki dla przyszłych mam i ich dzieci

 

Na Święcie Kwiatów była obecna także dyrektor Pionu Publicystyki i Informacji Polsat News Dorota Gawryluk.

 

W ubiegłym roku w Skierniewicach odbywał się koncert Fundacji Polsat i Telewizji Polsat z okazji Dnia Dziecka.

 

Festiwal Święta Kwiatów odbywał się w dniach od 15 do 17 września.

 

WIDEO: Stacja, która aktywnie pomaga. Jak powstała Fundacja Polsat?

 

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie