Żukowo: Strażacy ochotnicy zginęli w wypadku. Jechali do śmiertelnego wypadku

Polska
Żukowo: Strażacy ochotnicy zginęli w wypadku. Jechali do śmiertelnego wypadku
OSP Prostyn
Wóz, którym jechali strażacy

Dwóch strażaków ochotników zginęło, a trzech zostało rannych w nieszczęśliwym wypadku w pomorskim Żukowie. W nocy z czwartku na piątek wezwano ich do innego zdarzenia, w którym śmierć poniosła jedna osoba. Strażacki wóz, omijając wysepkę, niefortunnie zahaczył o prawidłowo przejeżdżającego tira i przewrócił się na bok. Kondolencje bliskim ofiar wypadku złożył prezydent Andrzej Duda.

Tragedia rozegrała się około 3:30 w Żukowie (woj. pomorskie). Strażacy ochotnicy z tej miejscowości wyjechali do pobliskiego Małkowa, ponieważ wydarzył się tam śmiertelny wypadek. Jedna osoba zginęła po tym, jak auto osobowe zderzyło się z dostawczym.

 

ZOBACZ: Kraków: Wypadek auta i karetki. Ambulans przewrócił się na bok, dwie osoby w szpitalu

 

Niestety, gdy strażacy dojeżdżali na miejsce, sami mieli wypadek. - Kierowca pojazdu OSP chciał najprawdopodobniej ominąć wysepkę i wtedy zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. Wóz, którym jechali druhowie, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, strażacy OSP - powiedziała w Polsat News asp. Karolina Jędrzejczak z policji w Kartuzach.

 

Szef PSP składa kondolencje strażakom i bliskim ofiar wypadku

Państwowa Straż Pożarna przekazała na Facebooku, że w wypadku zginęła druhna Karolina Dargacz oraz druh Łukasz Dargacz, a trzech innych strażaków z OSP Żukowo zostało rannych. Dwoje z nich przewieziono do szpitala.

 

ZOBACZ: Starogard Gdański: Auto wjechało pod pociąg na przejeździe. Mieszkaniec: Brakuje szlabanów

 

"Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom OSP Żukowo" - czytamy we wpisie.

 

Akcja ratownicza w Żukowie. Objazdy dla kierowców

W dwóch zdarzeniach zginęły więc w sumie trzy osoby. Asp. Karolina Jędrzejczak nie powiedziała, w jakim stanie jest kierowca tira, tłumacząc, że na miejscu nadal pracują policjanci i ustalają jego przebieg.

 

Do Żukowa wezwano też policyjnego psychologa, który udziela wsparcia uczestnikom wypadku i osobom biorącym w akcji ratowniczej. W okolicach są utrudnienia w ruchu - nieprzejezdne jest centrum Żukowa, a kierowcy kierowani są przez Pępowo.

Oddadzą hołd ofiarom wypadku

Państwowa Straż Pożarna poinformowała, ze strażacy z całej Polski oddadzą w piątek hołd druhom, którzy zginęli w wypadku.

 

"Dziś o godz. 18.00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc do zdarzenia. Cześć Ich pamięci!" - poinformowała w piątek w mediach społecznościowych Komenda Główna PSP.

 

 

 

Na wypadek zareagował prezydent Andrzej Duda.

 

"Składam wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinom i Bliskim Strażaków Ochotników z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w tragicznym wypadku, na służbie, w drodze by nieść pomoc. Łączę się w bólu z całą strażacką społecznością - Druhami OSP i Strażakami PSP, którzy każdego dnia, o każdej porze służą 'Bogu na chwałę, ludziom na ratunek' i chronią nas z narażeniem własnego życia" - napisał w mediach społecznościowych.

 

 

"W związku z tragicznym zdarzeniem w pow. kartuskim, w wyniku którego zginęło 2 druhów OSP Żukowo, przekazuję najszczersze wyrazy współczucia Bliskim Pani Karoliny i Pana Łukasza. Niosąc pomoc innym, sami ponieśli najwyższą ofiarę" - napisał z kolei szef MSWiA Mariusz Kamiński.

 

 

Kondolencje bliskim ofiar wypadku złożył również Komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. "Ich poświęcenie i odwaga będą na zawsze pamiętane" - napisał.

 

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie