Radomska policja w żałobie. "Spoczywaj w pokoju, Kolego"

Polska
Radomska policja w żałobie. "Spoczywaj w pokoju, Kolego"
Facebook.com/OSP Skaryszew
Śmiertelny wypadek w Modrzejowicach

Śmiertelny wypadek w miejscowości Modrzejowice pod Skaryszewem - jadący motocyklem 42-letni policjant z komendy w Radomiu zderzył się z samochodem osobowym. Mimo reanimacji funkcjonariusz zmarł.

Do wypadku doszło w środę na drodze krajowej nr 9 na skrzyżowaniu w Modrzejowicach. Służby otrzymały zgłoszenie chwilę przed godziną 10:30. Na miejscu okazało się, że motocyklista zderzył się z osobowym chryslerem.

 

- Pomimo reanimacji 42-letni kierowca jednośladu zmarł. To policjant z radomskiej komendy st. sierż. Mariusz Bogucki. Funkcjonariusz jechał poza służbą, prywatnym motocyklem - przekazał mediom Marcin Sawicki z mazowieckiej policji. 

 

Kierowca osobówki był trzeźwy, policja pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności wypadku.
 

OSP relacjonuje wypadek. "Walka o życie trwała 10 minut"

O wypadku w Modrzejowicach poinformowali też strażacy ochotnicy z powiatu ostrowieckiego. W mediach społecznościowych ujawnili, że druh Mateusz Siepetowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ćmielowie był na miejscu zdarzenia jako jeden z pierwszych. Razem ze swoją dziewczyną od razu przystąpili do reanimacji motocyklisty razem z pozostałymi osobami na miejscu zdarzenia.

 

"Ich walka o życie trwała około 10 minut, następnie zastęp OSP Skaryszew przejął na miejscu zdarzenia działania ratownicze. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych" - napisano w poście.

 

ZOBACZ: Warszawa: Policjant zaatakował przypadkowe kobiety. Jedną pobił, drugą próbował udusić

 

Zmarłego policjanta żegnają koledzy z komendy w Radomiu. "Spoczywaj w pokoju, Kolego (...).  To ogromna tragedia i strata dla Policji" - przekazano w lakonicznym komunikacie. Kondolencje pogrążonej w smutku rodzinie złożyli Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz kierownictwo radomskiej komendy wojewódzkiej i miejskiej policji.

 

Starszy sierżant Mariusz Bogucki służbę w Policji rozpoczął w marcu 2019 roku, jako funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, a następnie od kwietnia 2023 roku, jako funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Piotr Białczyk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie