Strażacy z OSP Żukowo zginęli, jadąc do wypadku. Syreny i minuta ciszy w całej Polsce

Polska
Strażacy z OSP Żukowo zginęli, jadąc do wypadku. Syreny i minuta ciszy w całej Polsce
Polsat News
Miejsce wypadku w Żukowie

Karolina i Łukasz - dwoje młodych strażaków z pomorskiego Żukowa - zginęło w piątek, jadąc nocą do śmiertelnego wypadku. Tragedia zszokowała strażacką brać, która po południu uczci ich pamięć. Podczas minuty ciszy o 18:00 mundurowi z OSP i PSP włączyli syreny oraz sygnały świetlne.

Do tragicznego wypadku doszło około 3:40 w nocy z czwartku na piątek. Pięciu strażaków z OSP w pomorskim Żukowie wyjechało wozem na akcję w Małkowie, gdzie w zderzeniu samochodów dostawczego i osobowego zginęła jedna osoba.

 

Kierujący strażackim wozem chciał ominąć wysepkę w Żukowie, ale nieszczęśliwie zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. Jadący na sygnale wóz przewrócił się na bok, w wyniku czego zginęło dwoje druhów: 21-letnia Karolina Dargacz i o trzy lata starszy Łukasz Dargacz.

Hołd dla strażaków, którzy zginęli w akcji. Minuta ciszy i syreny

Śmierć spokrewnionych ze sobą młodych strażaków wstrząsnęła ich środowiskiem. Aby uczcić ich pamięć, w piątek o 18:00 we wszystkich jednostkach Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe.

 

ZOBACZ: Ciechanów: Strzały podczas lekcji WF-u. Dwie osoby poszkodowane

 

"Minutą ciszy oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc do zdarzenia. Cześć Ich pamięci!" - przekazała w piątek PSP.

 

Prezydent: Łączę się w bólu z całą strażacką społecznością

Kondolencje złożyło wiele osób, w tym prezydent RP Andrzej Duda. "Składam wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinom i Bliskim Strażaków Ochotników z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w tragicznym wypadku, na służbie, w drodze by nieść pomoc. Łączę się w bólu z całą strażacką społecznością - Druhami OSP i Strażakami PSP, którzy każdego dnia, o każdej porze służą 'Bogu na chwałę, ludziom na ratunek' i chronią nas z narażeniem własnego życia" - przekazał.

 

 

- OSP Żukowo zawsze szczyciło się, że do wypadku zawsze zdążało na czas i niekiedy wyprzedzało zawodowe jednostki - mówił w Polsat News jeden z mieszkańców tej miejscowości.

 

Policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny wypadku. Wsparcia funkcjonariuszom pracującym na miejscu, uczestnikom wypadku oraz bliskim ofiar udziela policyjny psycholog. Wóz, którym strażacy jechali do wypadku, został już podniesiony i przetransportowany.

Wiktor Kazanecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie