Londyn. Stado gołębi zdewastowało mieszkanie. Remont będzie kosztował ponad 80 tysięcy złotych

Świat
Londyn. Stado gołębi zdewastowało mieszkanie. Remont będzie kosztował ponad 80 tysięcy złotych
Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay / Paul Michea
Gołębie zdewastowały londyńskie mieszkanie (zdjęcie ilustracyjne)

Stado gołębi zdewastowało jedno z mieszkań w Londynie. Pataki, które wleciały do środka przez niezamknięte okno, pokryły całe lokum swoimi odchodami. Właściciel nieruchomości wycenił straty na około 15 tys. funtów (ponad 80 tys. złotych).

Właściciel jednego z mieszkań w Londynie przeżył szok, gdy wszedł do swojego lokum, które wcześniej wynajmował. Po tym gdy dotychczasowi najemcy wyprowadzili się, nieruchomość stała pusta przez cztery tygodnie. Tak przynajmniej mu się wydawało.

Stado gołębi w mieszkaniu

Prawda okazała się inna - w lokalu zamieszkało stado gołębi. Sprawę "ku przestrodze" opisała firma zajmująca się usuwaniem szkodników.

 

"Pod koniec okresu, w którym poprzedni lokatorzy mieli zabrać swoje rzeczy, właściciel wrócił do nieruchomości i dowiedział się, że w mieszkaniu zamieszkało stado około 40 gołębi" - relacjonuje London Network for Pest Solution.

 

Jak dodano, zapach był "niewiarygodny", wszystko zostało pokryte ptasimi odchodami. Do środka wkroczyli specjaliści.

 

 

Musieli oni mieć pod ręką specjalne maski, ponieważ ptasie guano w tej ilość jest szkodliwe dla człowieka. 

Ogromne straty

Właściciel mieszkania zaczął zastanawiać się, w jaki sposób gołębie mogły dostać się do środka. Był przekonany, że ktoś wybił szybę. Okazało się jednak, że poprzedni mieszkańcy po prostu zapomnieli zamknąć okno na patio. 

 

ZOBACZ: USA: Sprzątał mieszkanie zmarłej babci. Został zastrzelony przez policjantów

 

Mieszkanie wymaga teraz oczyszczenia, odnowienia i umeblowania od nowa. Wszystko to potrwa sporo czasu i pochłonie mnóstwo pieniędzy. Właściciel szacuje, że całkowity koszt wyniesie około 15 tysięcy funtów, czyli ponad 80 tysięcy złotych

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie