Atak Hamasu na Izrael. Wizz Air i PLL LOT odwołują połączenia lotnicze z Tel Awiwem

Polska
Atak Hamasu na Izrael. Wizz Air i PLL LOT odwołują połączenia lotnicze z Tel Awiwem
Zdjęcie ilustracyjne / PxHere
Połączenia lotnicze z Tel Awiwem odwołane (zdjęcie ilustracyjne)

W związku z atakami Hamasu w Izraelu połączenia lotnicze z i do Tel Awiwu zostały wstrzymane przez linie Wizz Air oraz PLL LOT. Przewoźnicy poinformowali również, co zrobić w przypadku rezerwacji w biurach podróży.

Jak poinformował Wizz Air w sobotnim komunikacie "ze względu na sytuację w Izraelu, Wizz Air odwołuje loty do i z Tel Awiwu zaplanowane na niedzielę 8 października 2023 r.".

 

"Pasażerom, których dotyczą zmiany, linia zapewnia możliwość modyfikacji rezerwacji lub zwrotu kosztów, a także zakwaterowanie Zalecamy, aby pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji w biurach podróży lub agencjach internetowych, zwracali się bezpośrednio do nich" - wskazano w oświadczeniu. 

Ataki Hamasu na Izrael. Odwołane połączenia lotnicze

Wizz Air zapewnił, że w dalszym ciągu "uważnie" monitoruje sytuację i jest w kontakcie z odpowiednimi władzami.

 

Podobny komunikat wydał także rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski, który poinformował na platformie X (dawniej Twitter), że ze względu na sytuację zagrożenia dla ruchu lotniczego "następujące rejsy PLL LOT w dniu 8 października zostały odwołane: LO 153/156, LO 155/LO160".

 

 

 

"Informacje odnośnie kolejnych rejsów będziemy przekazywać na bieżąco. Na oficjalnej stronie LOT-u podajemy kontakt dla Pasażerów lecących do i z Tel-Awiwu" - dodał Moczulski.

 

aas/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie