Puławy. Wypadek na przejściu dla pieszych. Bmw potrąciło kobietę z dzieckiem

Polska
Puławy. Wypadek na przejściu dla pieszych. Bmw potrąciło kobietę z dzieckiem
Policja Lubelska, zdjęcie ilustracyjne
Rozpędzone bmw potrąciło matkę z trzylatkiem

W Puławach rozpędzone bmw zlekceważyło czerwone światło i wjechało w kobietę i jej trzyletniego syna na przejściu dla pieszych. Potrąceni z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. 27-letniego sprawcę zatrzymała policja.

- Do wypadku doszło w środę na ulicy Lubelskiej w Puławach - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkomisarz Andrzej Fijołek.

 

Gdy piesi zaczęli wchodzić na przejście na zielonym świetle, rozpędzone auto potrąciło dwie osoby. - Siła uderzenia była tak duża, że matka i jej dziecko w ułamku sekundy znaleźli się w powietrzu - dodał rzecznik. 

 

Jak poinformował policjant, 22-latka oraz jej trzyletni syn z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.

Makabryczny wypadek w Puławach. Kierowcą BMW był 27-latek

- Z wstępnych ustaleń oraz zabezpieczonego monitoringu wynika, że kierujący bmw wjechał na oznakowane przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła - podkreślił nadkomisarz.

 

Kierowcą bmw okazał się 27-latek. Został natychmiast zatrzymany przez puławskich policjantów.

 

Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu. Pobrana została od niego krew do badań na obecność środków odurzających.

 

ZOBACZ: Bielsk Podlaski: 11-latek uciekał samochodem przed policjantami. Auto ukradł z lasu

 

Nagranie z wypadku można znaleźć na stronie lubelskiej policji. Wideo opublikowano ku przestrodze, aby pokazać skutki nieodpowiedzialnego zachowania.

 

Przypomniano także o konsekwencjach prawych za spowodowanie poważnego wypadku. Jeżeli osoba poszkodowana odniesie ciężkie obrażenia ciała, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

mbl/kg / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie