Bielsk Podlaski: 11-latek uciekał samochodem przed policjantami. Auto ukradł z lasu

Polska
Bielsk Podlaski: 11-latek uciekał samochodem przed policjantami. Auto ukradł z lasu
KPP Bielsk Podlaski
11-latek odjechał autem, które było zaparkowane w lesie

Policjanci zauważyli na drodze samochód jadący bez włączonych świateł. Kierowca daewoo nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po pościgu okazało się, że uliczne szarże to sprawka 11-latka, który ukradł auto.

Do zdarzenia doszło w piątek w okolicy miejscowości Bielsk Podlaski. Tamtejsi kryminalni zauważyli samochód, który jedzie bez włączonych świateł. Mundurowi nakazali kierowcy się zatrzymać. Ten jednak zignorował nakaz policjantów, ominął ich i odjechał. Wtedy funkcjonariusze rozpoczeli pościg.

 

ZOBACZ: Pijany 16-latek za kierownicą busa. 2 promile alkoholu w organizmie

 

"W pewnym momencie samochód wjechał do miasta. Kierowca nadal nie reagował na sygnały do zatrzymania się i uciekał przed policjantami, a swoją jazdą stwarzał zagrożenie nie tylko innym kierowcom, ale również pieszym" - podała w policja z Bielska Podlaskiego. 


Kierowca daewoo przejechał około pięciu kilometrów, a następnie zatrzymał się na pastwisku. Mundurowi zobaczyli, że prowadzący pojazd wysiada z niego i zaczyna uciekać. Funkcjonariuszom udało się go zatrzymać. 

11-letni chłopiec zabrał auto z lasu. Potem próbował uciec policji

Chłopiec wytłumaczył mundurowym, że był w lesie na przejażdżce rowerowej, gdzie zobaczył auto z kluczykami w środku.  

 

ZOBACZ: Lubin. Rozbite auto i ogrodzenie. Konsekwencje przejażdżki pijanych 16-latek

 

"Jego właściciel był w tym czasie przy pracach leśnych. Nastolatek nie wiedział, do kogo należy pojazd. Jednak nie przeszkadzało mu to, aby zabrać auto i się przejechać" - wyjaśniła policja. 


Na miejsce wezwano karetkę, by przebadać 11-latka. Następnie został oddany pod opiekę rodziców. O jego wyczynach zostanie poinformowany Sąd Rodzinny.  

kar/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie