Jarosław Kaczyński nie wystartuje z Warszawy? Prezes PiS wyjaśnia

Polska
Jarosław Kaczyński nie wystartuje z Warszawy? Prezes PiS wyjaśnia
Polsat News
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński zapytany, dlaczego nie będzie startował z Warszawy, stwierdził, że "musi podporządkować się interesom partii". - Będę bardziej efektywny tam, gdzie będę kandydował - powiedział prezes PiS. Dodał, że rywalizacja z Donaldem Tuskiem to "żaden powód do strachu".

Jarosław Kaczyński w sobotę wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami Sokołowa Podlaskiego. Po przemówieniu został zapytany przez reporterkę Polsat News, dlaczego nie wystartuje w wyborach parlamentarnych z Warszawy.

 

- Z punktu widzenia interesów partii, a im się muszę podporządkować, to jest lepsze, bardziej efektywne - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński dla Polsat News: Muszę podporządkować się partii

Wicepremier został także zapytany o słowa opozycji, która stwierdziła, że lider PiS "boi się rywalizacji z Donaldem Tuskiem".

 

- Z góry wiedziałem, że tak będzie mówiła opozycja, ale czego ja mam się bać? Pana, który łgał, łga i jeszcze raz łga. Naprawdę, to żaden powód do strachu - podkreślił polityk.

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński: Donald Tusk nisko kłaniał się Rosji

 

- Będę bardziej efektywny dla partii tam, gdzie będę kandydował - dodał prezes PiS.

 

WIDEO: Jarosław Kaczyński dla Polsat News

 

Konwencja PiS we wrześniu

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, że Jarosław Kaczyński może nie wystartować w wyborach parlamentarnych z Warszawy. Mówi się, że lider PiS mógłby kandydować z okręgu świętokrzyskiego.

 

W piątek premier Mateusz Morawiecki powiedział Polsat News, że 9 września obędzie się konwencja PiS, na której przedstawiony zostanie program partii. - Chcemy pokazać główne punkty programu, zainspirować Polaków, pokazać naszą wizję - mówił szef rządu.

msm / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie