Marianna Schreiber idzie do wojska. Żona ministra PiS zgłosiła się do dobrowolnej służby

Polska
Marianna Schreiber idzie do wojska. Żona ministra PiS zgłosiła się do dobrowolnej służby
YouTube/Marianna Schreiber
Marianna Schreiber zasłynęła udziałem w rozrywkowym programie TV, później zaangażowała się w politykę i działalność w internecie

Marianna Schreiber idzie "w kamasze". Przekazała w czwartek, że przyjęto ją do zasadniczej służby wojskowej. Żona ministra Łukasza Schreibera i internetowa influencerka wyjedzie na niemal miesięczne, skoszarowane szkolenie. Zapewniła fanów, że nie porzuci swoich politycznych aspiracji. Nadal zamierza startować do Sejmu z ramienia swojej partii "Mam dość 2023".

Żona Łukasza Schreibera stwierdziła miesiąc temu, że mężczyźni nie chcą iść do wojska, za to ona sama, gdyby była taka potrzeba, zgłosiłaby się do armii.

 

ZOBACZ: Marianna Schreiber chce zostać zawodowym żołnierzem. "Żaden hejter nie będzie pluł mi w twarz"

 

Jej deklaracja spotkała się z dużym odzewem w sieci, więc modelka i początkująca polityk zapowiedziała, że jeśli pod jej wpisem na Twitterze pojawi się 200 serduszek, wówczas zostanie wojskową.

 

Internauci postanowili sprawdzić, czy małżonka ministra z PiS dotrzyma słowa i zostawili pod tweetem 15,5 tys. polubień.  

Dla Marianny Schreiber WOT to za mało. Idzie do wojska zawodowego

Następnego dnia na Twitterze pojawiło się jej zdjęcie Marianny Schreiber wykonane przed siedzibą Wojskowego Centrum Rekrutacji Warszawa-Mokotów. Poinformowała, że złożyła wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej. 

 

Z kolei w połowie grudnia Schreiber podbiła stawkę i stwierdziła, że WOT to za mało. Postanowiła zostać żołnierzem zawodowym. 

 

 

W czwartek Schreiber obwieściła, że przyjęto ją do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

 

Marianna Schreiber ogłasza: Nie porzucę polityki

- Wczoraj odbyłam około siedmiogodzinne badania w Wojskowym Centrum Rekrutacji na Mokotowie, a na Ochocie badania psychologiczne - mówiła na nagraniu opublikowanym na Twitterze. Przekazała, iż 20 lutego wyjedzie na 28-dniowe, skoszarowane szkolenie 

 

 

- Chciałam wam przekazać, żebyście się nie martwili, jeżeli chodzi o politykę, o partię Mam Dość 2023 - podsumowała.

 

W maju żona Łukasza Schreibera założyła partię polityczną "MAM DOŚĆ 2023". Zamierza wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych, a jej poglądy wielokrotnie się zmieniły - od opozycyjnych po sprzyjające obozowi rządzącemu.

ap/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie