Nowa drużyna Tuska. Na Radzie Krajowej PO Bogusław Wołoszański i Michał Kołodziejczak

Polska
Nowa drużyna Tuska. Na Radzie Krajowej PO Bogusław Wołoszański i Michał Kołodziejczak
PAP/Radek Pietruszka
Michał Kołodziejczak wystąpił na scenie z Donaldem Tuskiem

Na środowej Radzie Krajowej PO pojawili się nowi politycy, którzy staną do walki o głosy wyborców u boku partii. Na spotkaniu pojawił się historyk Bogusław Wołoszański. Razem z Donaldem Tuskiem na scenie wystąpił Michał Kołodziejczak z AgroUnii. To nie wszystko, bo pod szyldem Koalicji Obywatelskiej będą startować też Adam Bodnar, Hanna Gill-Piątek, Karolina Pawliczak.

- Ja mam wyjątkową satysfakcję, że ludzie o różnych rodowodach, o różnej drodze życia, o różnych poglądach w wielu sprawach, w tej najważniejszej sprawie, jeśli chodzi o Polskę, nasze serca i naszą uczciwość, nie wahają się ani chwili. Obaj wiemy też, to dla mnie rzecz bardzo ważna, my w tej batalii nie zmarnujemy ani jednego głosu - powiedział Donald Tusk, kiedy na scenę zaprosił Michała Kołodziejczaka z AgroUnii.

 

Na Radzie Krajowej PO Tusk przedstawił też inne nazwiska, które będą u boku KO walczyć o głosy wyborców. Wśród nich jest były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

 

- Jeśli tak wiele Polek i Polaków tęskni za latami minionymi, to raczej nie ze względu na mnie, tylko ze względu na niego, podejrzewam. Jestem bardzo dumny, że zdecydował się pan startować do Senatu z naszego komitetu - powiedział do Bodnara.

Byłe posłanki lewicy na listach KO

- Jest z nami wasza koleżanka z Sejmu. Kobieta odważna, zdecydowana i też podjęła decyzję, bez żadnej gwarancji osobistego sukcesu, że chce z nami iść do wyborów. Pani Hanna Gill-Piątek - dodał Tusk. Posłanka do Sejmu dostała się w 2019 roku, z listy SLD. W 2020 roku dołączyła do Polski 2050, a następnie wystąpiła z partii na początku 2023 roku.

 

ZOBACZ: D. Tusk reaguje na słowa J. Kaczyńskiego. "Stawką wyborów jest wolność grzybobrania"

 

Na Radzie Krajowej Tusk zaprezentował też kandydaturę Karoliny Pawliczak - posłanki, która do czerwca 2023 roku działała w strukturach Nowej Lewicy.

 

Z list KO wystartują też były prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner oraz Bogusław Wołoszański, który będzie liderem listy w Piotrkowie Trybunalskim. - Jego zadaniem jest zdekonspirować lidera tej listy, z którą walczymy - Antoniego Macierewicza. Naprawdę nie mogę się doczekać - powiedział Tusk.

 

WIDEO: Michał Kołodziejczak na liście KO

 

 

Tusk o referendum: Unieważniam 

- O jednej sprawie muszę powiedzieć głośno i wyraźnie. Ta sprawa nazywa się referendum - zaznaczył Tusk na Radzie Krajowej. - Uroczyście przed wami unieważniam to referendum. To referendum jest nieważne w najgłębszym i najszerszym tego słowa znaczeniu - wskazał.

 

- Dlaczego? Po pierwsze tak naprawdę i mówię o tym bardzo serio, pytania, które wymyślił Kaczyński, to akt oskarżenia wobec PiS-u. Pytanie o napływ migrantów. (...) Nigdy w historii Polski granice nie były tak otwarte dla legalnych i nielegalnych migrantów - podkreślił.

 

ZOBACZ: Donald Tusk o białoruskich śmigłowcach: Władza kłamie w tej sprawie

 

WIDEO: Donald Tusk o referendum

 

 

- Drugi punkt, dotyczący bariery, słynnego płotu pana Błaszczaka na granicy. Chcemy realnej kontroli, naprawdę szczelnej granicy z Białorusią i Rosją. Niestety, na forach internetowych przemytników ten słynny płot Błaszczaka jest reklamowany jako najłatwiejsze przejście do Europy - mówił dalej.

 

- Jest pytanie o wiek emerytalny. Wiecie, kiedy władza pyta o wiek emerytalny? Wtedy, kiedy ma taki plan - dodał Tusk. 

 

- Też nie mamy żadnej wątpliwości, że mówimy "nie" wyprzedaży Lotosu w ręce arabskie i w ręce sojuszników Putina - stwierdził, komentując pytanie referendalne o wyprzedaż majątku państwowego.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie