"Ostatnia piosenka". Koncertowały na ulicy, chwilę później spadły rosyjskie rakiety

Świat
"Ostatnia piosenka". Koncertowały na ulicy, chwilę później spadły rosyjskie rakiety
T.me/s/ermaka2022 / Instagram.com/Dzidzio
Koncert chwilę przed ostrzałek rakietowym

Dwie młode dziewczyny Switłana Semeykina i Kristina Spitsyna zginęły podczas rosyjskiego ataku rakietowego przeprowadzonego na Zaporoże. Nastolatki chwilę wcześniej koncertowały na ulicy, gdzie zbierały środki dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

Informacja o śmierci artystek obiegła ukraińskie media i wywołała falę komentarzy.

 

W sieci pojawiło się także nagranie, pochodzące z transmisji na żywo. Słychać na nim ostatnią piosenkę wykonaną w trakcie ulicznego koncertu. 19-letnia Switłana i 21-letnia Kristina zaśpiewały utwór "Wygramy wojnę" Ostapa Driwki.

 

 

Zaledwie godzinę po zakończeniu występu na Zaporoże spadły rosyjskie rakiety. Według oficjalnych informacji przekazanych przez zaporoskie władze, młodsza z dziewczyn zginęła od razu. Kristina trafiła zaś do szpitala, jednak po kilku godzinach na oddziale intensywnej terapii lekarze poinformowali o jej śmierci.

 

"Dziewczyny wierzyły w jasne i spokojne życie pod ukraińską flagą. Wierzyły w zwycięstwo i przybliżały je własnymi siłami. Teraz musimy to zrobić za nie" - napisała Wiktoria Knisz z Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Matwijowie.

Kondolencje od ukraińskich gwiazd

Na dramatyczne informacje z Zaporoża zareagowały gwiazdy ukraińskiej muzyki. Swoje kondolencje przesłał m.in. znany piosenkarz Mychajło Choma występujący jako "Dzidzio".

 

ZOBACZ: Rosja: Nowy podręcznik do historii pełen kłamstw. Kreml nasila propagandę w szkołach

 

Zmarłe dziewczyny chwilę wcześniej wykonywały jego przebój "Ja i Sara".

 

"Mój Boże, wczoraj razem śpiewały i grały dla ludzi, a dziś już ich nie ma. Rosyjska rakieta bezlitośnie odebrała im głos, życie, a zarazem cząstkę duszy każdego z nas" - napisał.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DZIDZIO (@dzidzio)

mjo/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie