Włochy: Niebieskie kraby w menu. To odpowiedź na walkę z zagrożeniem ekosystemu

Świat
Włochy: Niebieskie kraby w menu. To odpowiedź na walkę z zagrożeniem ekosystemu
Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/DCChefAnna
Niebieskie kraby - nowy przysmak w północnych Włoszech

Wysyp wszystkożernych niebieskich krabów jest poważnym zagrożeniem dla ekosystemu Morza Śródziemnego. Rozwiązaniem tego problemu ma być stworzenie nowej potrawy w restauracjach w regionie Veneto, Emilia- Romagna i Toskania.

Na mocy dekretu zbiorczego rząd przeznaczył 2,9 miliona euro na walkę z niebieskim krabem. Jak poinformował Andrea Bartoli, wiceprezes i przedstawiciel ds. rybołówstwa Confcooperative Fedagripesca Toscana, ten gatunek jest "wolny od naturalnych drapieżników i pożera wszystko co znajdzie, dlatego jest to realne zagrożenie dla ekosystemu i gospodarki rybnej na niebywałą skalę”.

 

ZOBACZ: Włochy: Ser zmiażdżył biznesmena. Poszukiwania ciała trwały całą noc

 

Nowy gatunek skorupiaków, pochodzący z Atlantyku, niszczy siedliska na wybrzeżu północnych Włoch oraz rozmnaża się w niewiarygodnym tempie. Rozwiązanie jest jedno - wprowadzić kraba niebieskiego do kart restauracyjnych północnych Włoch.

Wakacje na północy Włoch? Spróbuj niebieskiego kraba! Mniam!

Aby poradzić sobie z problemem rząd proponuje, by łapać skorupiaki i serwować je na talerzu. Niebieskie kraby są świetnym źródłem witaminy B12, która jest odpowiedzialna wsparcie prawidłowej przemiany materii oraz wytwarzanie energii w komórkach.

 

ZOBACZ: Malediwy. Kurort rekrutuje na stanowisko "Ken plażowicz". Zadanie główne - leżenie na piasku

 

"Właściwości te mogą stać się bardzo istotnym elementem promocyjnym" - komentuje minister agrokultury Francesco Lollobrigida.

 

"Niezbędna jest w tym przypadku interwencja człowieka, zostawiam to w rękach rybaków. Wierzę, że cała operacja zostanie wykonana na czas" - dodaje w rozmowie z Today.it. 

MayaLancewicz/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie