Warszawa. Mieszkanka Pragi-Południe znalazła w pionie kanalizacyjnym kraba

Polska
Warszawa. Mieszkanka Pragi-Południe znalazła w pionie kanalizacyjnym kraba
Straż Miejska Warszawa
Znaleziskiem Straż Miejska pochwaliła się w internecie

Warszawscy strażnicy miejscy w pionie kanalizacyjnym w mieszkaniu na Pradze-Południe znaleźli kraba.

Mieszkanka warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, zaniepokojona dziwnymi odgłosami stukania i skrobania wydobywającymi się ze ściany, wezwała na pomoc strażników miejskich. Przybyły na miejsce ekopatrol najpierw dokładnie nasłuchiwał, skąd dobiegają podejrzane odgłosy. - Ustali, że dźwięki dochodzą z miejsca, w którym znajduje się pion kanalizacyjny. Strażniczka powoli otworzyła małe drzwiczki z dostępem do wodomierzy i… tajemnica została rozwiązana - przekazała Straż Miejska. Okazało się w pionie kanalizacyjnym siedział dorodny krab.

 

ZOBACZ: Konkurs jedzenia krabów na czas

 

Skorupiak został bezpiecznie odłowiony i przetransportowany do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. - Specjaliści potwierdzili, że jest to krab tęczowy, często spotykany w hodowlach. I prawdopodobnie właśnie z takiej hodowli uciekł - zaznaczył Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży Miejskiej.

 

 

Krab tęczowy (Cardisoma armatum lub Cardiosoma armatum, inna nazwa: krab trójkolorowy) zamieszkuje północno-zachodnią, nadmorską cześć Ameryki Południowej (Brazylia, Surinam, Gujana, Wenezuela) oraz Morze Karaibskie z występującymi na nim wyspami i podzwrotnikowe regiony Oceanu Atlantyckiego. Krab zaliczany jest do drapieżników, ale dla ludzi nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. W warunkach domowych żyje do 6 lat, w naturalnym środowisku nawet do 10 lat. Co ciekawe, w ciągu życia wymienia swój pancerz do 20 razy i za każdym razem osiąga większe rozmiary ciała.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie