Piotr Müller w programie "Gość Wydarzeń": Kłamstwa Donalda Tuska rosną jak grzyby po deszczu

Polska
Piotr Müller w programie "Gość Wydarzeń": Kłamstwa Donalda Tuska rosną jak grzyby po deszczu
Polsat News
Piotr Müller

- Zbliżające się wybory parlamentarne są o tym, czy będziemy mogli decydować o własnym kraju - powiedział w "Gościu Wydarzeń" rzecznik rządu Piotr Müller. - To jest realny problem, że kompetencje ws. lasów przejmie UE - zaznaczył. Polityk dodał, że "kłamstwa Tuska rosną jak grzyby po deszczu".

Prowadzący Marcin Fijołek zapytał rzecznika rządu o grzybobrania. O możliwości wchodzenia do lasów i zbierania grzybów mówił w niedzielę Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Chełmie. Prezes PiS stwierdził, że ta wolność jest zagrożona.

 

- Dawno nie chodziłem na grzyby - opowiedział Piotr Muller. Dodał, że "zbliżające się wybory parlamentarne są o tym, czy będziemy mogli decydować o własnym kraju". - To jest realny problem, że decyzje ws. lasów przejmie UE - przekazał.

 

- Donald Tusk nie ma problemu w poszerzaniu kompetencji Unii Europejskiej - stwierdził rzecznik rządu. - A propos grzybobrania mam inny problem. Kłamstwa Tuska rosną jak grzyby po deszczu. Być może dlatego tak boi się tych grzybów - powiedział.

 

- Wybór, kto będzie rządził Polską, to wybór pomiędzy PiS, a Platformą Obywatelską z Donaldem Tuskiem na czele - stwierdził Piotr Muller. - Trzeba więc mówić o tym, jaki Tusk jest w rzeczywistości, bo wielu Polaków już o tym zapomniało - zaznaczył.

"Na ten moment premier Mateusz Morawiecki nie wkroczy do akcji"

Marcin Fijołek zapytał Piotra Mullera o konsekwencje wobec ministra Niedzielskiego, który upublicznił dane wrażliwe jednego z poznańskich lekarzy.

 

- Na razie żadnych decyzji nie ma. Minister odniósł się do wydarzeń ostatnich dni i do nieścisłości ze strony Naczelnej Izby Lekarskiej - powiedział rzecznik rządu. Dodał, że ma nadzieję, że "te wyjaśnienia, usatysfakcjonują tych, którzy nie mogli się odnaleźć po żadnej ze stron w tej sytuacji".

 

- Jak są emocje, to wyjaśnienia są potrzebne. Dlatego minister je przedstawił - powiedział polityk. - Przedstawiono tezę, że cały system e-recept nie działa. Adam Niedzielski na to odpowiedział. Mówił o samym fakcie wystawiania recept - wyjaśnił. Jak podkreślił rzecznik rządu, "na ten moment premier Mateusz Morawiecki nie wkroczy do akcji".

 

ZOBACZ: D. Tusk reaguje na słowa J. Kaczyńskiego. "Stawką wyborów jest wolność grzybobrania"

 

Marcin Fijołek zapytał Piotra Mullera o zaufanie do państwa w świetle ostatnich przypadków udostępniania informacji wrażliwych.

 

- Przepisy prawa umożliwiają czasami podawanie takich informacji. Na przykład w sprawie śledztwa - odpowiedział polityk. Zaznaczył, że "takie sytuacje powinny być skrupulatnie pilnowane". - To właśnie po to są tworzone systemy informatyczne - dodał.

 

WIDEO: Piotr Müller w programie "Gość Wydarzeń": Kłamstwa Donalda Tuska rosną jak grzyby po deszczu

 

 

- Gdy realizuje się projekty unijne, to również są kampanie informacyjne. To są analogiczne działania - skomentował rzecznik rządu poniedziałkowe podpisanie ustawy o podwyższeniu świadczenia z 500 plus do 800 plus przez Andrzeja Dudę.

 

- Podczas kampanii informacyjnych z UE nie słyszałem podobnych głosów krytycznych - dodał.

"Konwencja wyborcza PiS odbędzie się na przełomie sierpnia i września"

- Każdy duży projekt powinien być zakomunikowany społecznie - zaznaczył Piotr Muller. - Jak ktoś robi zarzut z tego, że realizujemy programy wyborcze, to może twierdzić, że to rodzaj kampanii wyborczej. Rozumiem, że dla Platformy Obywatelskiej to problem, bo oni nie dotrzymywali obietnic - dodał.

 

- Kampania wyborcza zacznie się, jak prezydent ją ogłosi. To nie znaczy, że rząd ma zamierać na czas wyborów - podkreślił polityk.

 

ZOBACZ: Naczelna Izba Lekarska: Niemożliwa jest dalsza współpraca z Adamem Niedzielskim. Minister odpowiada

 

- Konwencja wyborcza PiS odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Wtedy będzie przedstawiona lista obietnic wyborczych - przekazał rzecznik rządu. 

 

- Planujemy na razie jedno pytanie referendalne. Będzie ono dotyczyć imigracji - powiedział Piotr Muller. - Chcemy, aby było ono wiążące ws. przyszłych decyzji - dodał.

 

Wcześniejsze wydania programu można obejrzeć tutaj

mbl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie