Walka Musk-Zuckerberg coraz bliżej? Szef Twittera podał nowe informacje

Technologie
Walka Musk-Zuckerberg coraz bliżej? Szef Twittera podał nowe informacje
Steve Jurvetson/Flickr/Instagram/Mark Zuckerberg
Musk powrócił do tematu walki z Zuckerbergiem

Elon Musk twierdzi, że jego walka z Markiem Zuckerbergiem - szefem Facebooka - będzie transmitowana na żywo na jego platformie X, czyli dawnym Twitterze. Internetowi giganci mieliby pojedynkować się w klatce. Spotkanie najpierw zostało zapowiedziane, później odwołane, a w niedzielę Musk zdecydował się ujawnić kolejne szczegóły planowanej walki.

"Walka Zuck vs Musk będzie transmitowana na żywo na X. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne dla weteranów" - oświadczył Elon Musk na swojej platformie.

 

 

Wcześniej w niedzielę Musk informował, że "podnosił ciężary cały dzień, przygotowując się do walki". Dodał przy tym, że nie ma czasu na trening, więc na wysiłek fizyczny zdecydował się, będąc w pracy.

Elon Musk kontra Mark Zuckerberg

Jak opisała agencja Reutera, gdy jeden z komentujących spytał, jaki cel ma walka, Musk odpowiedział, że to cywilizowana forma wojny. "Mężczyźni kochają wojnę" - ocenił Musk.

 

20 czerwca właściciel dawnego Twittera oraz marek Tesla i SpaceX ogłosił, że jest "gotowy na pojedynek w klatce" z Zuckerbergiem, który trenował ju-jitsu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mark Zuckerberg (@zuck)

 

Dzień później szef Facebooka opublikował zdjęcia ze swoich poprzednich zwycięskich pojedynków i poprosił Muska o "przesłanie lokalizacji" dla proponowanego starcia. Musk wskazał "Vegas Octagon" - słynną arenę, z której korzystają m.in. zawodnicy MMA.

nb/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie