Twitter grozi Mecie pozwem. Musk oskarża firmę Zuckerberga o "kradzież tajemnic handlowych"

Świat
Twitter grozi Mecie pozwem. Musk oskarża firmę Zuckerberga o "kradzież tajemnic handlowych"
Daniel Oberhaus/Flickr/Wikimedia
Twitter pozywa Metę

Według Twittera nowa aplikacja Mety - Threads narusza zasady własności intelektualnej. Do sprawy odniósł się Elon Musk w swoich mediach społecznościowych. Po raz pierwszy od 11 lat post na platformie Muska zamieścił też Mark Zuckerberg.

W Stanach Zjednoczonych dostępna już nowa aplikacja od Mety, która ma być alternatywą dla Twittera. Wkrótce medium społecznościowe przypominające platformę Elona Muska będzie też dostępne w innych krajach. 

 

Proces wdrażania Threads na rynek jest uważnie obserwowany przez zarządzających Twitterem. Oskarżają oni firmę Marka Zuckerberga o kradzież tajemnic handlowych. 

Twitter grozi Mecie pozwem

Prawnik reprezentujący Twittera, Alex Spiro, wysłał do Marka Zuckerberga list, w którym oskarżyli Metę o kradzież tajemnic handlowych poprzez zatrudnianie byłych pracowników Twittera.

 

Threads przypomina interfejs Twittera. Aplikacja ma być połączona z Instagramem, dzięki czemu będzie mieć dostęp do bazy jego użytkowników. Dodatkowo ma być bezpłatna.

 

ZOBACZ: Elon Musk odblokowuje zawieszone konta dziennikarzy na Twitterze. Skutek głosowania internautów

 

"W liście stwierdzono, że Meta zaangażowała się w 'systematyczne, umyślne i niezgodne z prawem sprzeniewierzenie tajemnic handlowych i innej własności intelektualnej Twittera'" - brzmi fragment listu, który cytuje portal CNN. 

 

Osoba zaangażowana w sprawę potwierdziła CNN, że list jest autentyczny. Do sprawy odniósł się również sam Elon Musk za pośrednictwem Twittera. 

 

"Konkurencja jest w porządku, oszukiwanie nie" - napisał. Niespodziewanie post na tej platformie dodał też niedawno Mark Zuckerberg, który nie miał żadnych aktywności na swoim koncie przez 11 lat

 

 

Szef Mety zamieścił na swoim profilu popularnego mema, który do tej pory zdobył ponad 30 milionów wyświetleń. 

 

Przepychanki między Markiem Zuckerbergiem a Elon Muskiem trwają od dłuższego czasu. Szef Twittera napisał niedawno na swojej platformie, że chciałby spotkać się ze swoim konkurentem podczas walki w klatce.

aas/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie