"Debata Dnia". Burza po wpisie Adama Niedzielskiego. "PiS jest w stanie ujawnić każdą informację"

Polska
"Debata Dnia". Burza po wpisie Adama Niedzielskiego. "PiS jest w stanie ujawnić każdą informację"
Polsat News
"Debata Dnia"

Minister zdrowia odniósł się do zarzutów o trudności z wystawianiem e-recept, podając jednocześnie, jakiego rodzaju leki wypisał sobie jeden z lekarzy. Do tweeta, który wywołał oburzenie części internautów, odnieśli się goście "Debaty Dnia". - PiS jest w stanie ujawnić każdą informację o każdym z nas - alarmował Krzysztof Hetman z PSL. Rząd wziął w obronę poseł partii rządzącej Robert Gontarz.

Adam Niedzielski odniósł w mediach społecznościowych do materiału "Faktów" TVN, w którym mowa była o kłopotach z wystawianiem e-recept. Minister zdrowia wymienił we wpisie jednego z lekarzy, który wystąpił w materiale. 

 

"Lek. Piotr Pisula, szpital miejski w Poznaniu wczoraj w @FaktyTVN "żadnemu pacjentowi nie dało się wystawić takiej recepty". Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś" - napisał Niedzielski na Twitterze, blokując możliwość komentowania tego tweeta.

 

Od chwili publikacji wpis wyświetlono ponad dwa miliony razy. Odniosła się do niego m.in. Naczelna Izba Lekarska.

 

"Jak się Państwo czują w systemie w którym Ministerstwo ujawnia publicznie dane medyczne osób które krytykują jego działania?" - zapytano na oficjalnym profilu zawodowego samorządu.

 

"PiS jest w stanie ujawnić każdą informację o każdym z nas"

Sytuację po wpisie Niedzielskiego i podaniu przez niego imienia oraz nazwiska lekarza komentowali goście Grzegorza Kępki w piątkowej "Debacie Dnia".

 

- Ciężko mi się odnieść do tego, bo nie znam sprawy, nie widziałem tego wpisu - powiedział poseł PiS Robert Gontarz. - Wiem tylko, że od jakiegoś czasu jest duża akcja związana z tym, by nie przepisywać leków w sposób niewłaściwy - przekazał.

 

Jak dodał, "warto wspomnieć przy tym, że my zwiększyliśmy finansowanie służby zdrowia o 100 proc.". - Kolejki też wzrosły o 100 proc. - wtrącił europoseł PSL Krzysztof Hetman.

 

WIDEO: "Debata Dnia". Dyskusja o wpisie A. Niedzielskiego. "PiS jest w stanie ujawnić każdą informację"

 

 

Wpis ministra zdrowia skomentowała także posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer. - To jest hańba. Jestem członkiem komisji zdrowia. Czy to oznacza, że za chwilę politycy opozycji mogą się spodziewać, że Adam Niedzielski na podstawie bazy, do której ma dostęp, będzie informował jakie bierzemy leki? - pytała polityk opozycji.

 

ZOBACZ: E-recepty pod lupą. Adam Niedzielski: Podpisałem doniesienie na 10 lekarzy

 

- To jest stara doktryna PiS: Pokaż lekarzu, co masz w garażu. PiS, jak za komuny, jest w stanie ujawnić każdą informację o każdym z nas - dodawał Krzysztof Hetman.

Ministerstwo Zdrowia: Zauważyliśmy, że lekarz testował system

W piątek wieczorem do tweeta ministra zdrowia odniesiono się na oficjalnym profilu resortu.

 

"W związku z emocjonalnymi komentarzami, wyjaśniamy: nikt nie naruszył niczyjej prywatności i nie miał wglądu w dane wrażliwe. Zauważyliśmy, że lekarz testował nasz system, ostatecznie wystawiając receptę na siebie. System zadziałał a lekarz oskarżył MZ, że nie wystawił recepty" - uznano.

 

mbl/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie