Rosja. Atak dronów na Moskwę. Uszkodzone wieżowce, jedna osoba ranna

Świat
Rosja. Atak dronów na Moskwę. Uszkodzone wieżowce, jedna osoba ranna
Associated Press/East News
Drony uszkodziły dwa wieżowce w Moskwie. W wyniku ataku jedna osoba została ranna

Drony zaatakowały Moskwę w nocy z soboty na niedzielę. Bezzałogowce uszkodził biurowce "Moskwa-City". Z doniesień agencji TASS wynika, że poszkodowana została jedna osoba. Wcześniej mer miasta Siergiej Sobianin poinformował, że nie ma ofiar. Wieżowce zostały ewakuowane, w wyniku incydentu zawieszono też działanie lotniska Wnukowo.

"Tej nocy ukraińskie drony dokonały ataku. Fasady dwóch moskiewskich wieżowców, w których mieszczą się biura, zostały lekko uszkodzone. Nie ma ofiar w ludziach" - napisał na Telegramie mer Moskwy Siergiej Sobianin.

 

 

TASS powołując się na komunikat rosyjskiego ministerstwa obrony podał, że do ataku na stolicę użyto trzech dronów. Jeden został zestrzelony na przedmieściach w rejonie Odnocowskim, a dwa spadły w rejonie kompleksu biurowo-biznesowego "Moskwa-City". Rosyjskie źródła poinformowały, że dwa bezzałogowce zostały "unieszkodliwione" przez systemy obrony elektronicznej. 

 

ZOBACZ: Moskwa: Pożar w rosyjskim MON? Sprzeczne informacje

 

Władze zarządziły ewakuację kompleksu, żeby sprawdzić stan uszkodzonych budynków. Z powodu incydentu zawieszono działanie lotniska Wnukowo, trzeciego co do wielkości portu cywilnego w Moskwie. 

 

 

"Ochroniarz został ranny w budynku Oko-2 w wyniku wybuchu. Przeszklenia od pierwszego do czwartego piętra zostały rozbite w wyniku ataku drona" – poinformował TASS powołując się na własne źródło w służbach ratunkowych. 

 

Ukraińcy uszkodzili most na Krymie

Według korespondenta Polsat News w Ukrainie Mateusza Lachowskiego atak na Moskwę jest sukcesem propagandowym, ale istotniejszym był atak na most Czonharski, który prowadzi drogą lądową na Krym. 

 

- Ważne jest to, że po raz kolejny udało się Ukraińcom upośledzić, zaatakować linie rosyjskiego zaopatrzenia i to naprawdę będzie Rosjan na froncie bolało - mówił korespondent Polsat News Mateusz Lachowski. 

 

 

Jak przekazał, w tym momencie most jest uszkodzony do tego stopnia, że Rosjanie muszą korzystać z objazdów. 

Kreml oskarża Kijów

To kolejny z serii ataków dronów na rosyjskie miasta. Moskwa oskarża o ich dokonanie Kijów, tymczasem władze zaatakowanego przez Rosję państwa milczą w tej sprawie. 

 

Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow stwierdził niedawno, że podobne ataki "byłyby niemożliwe bez wsparcia USA i ich sojuszników z NATO dla reżimu w Kijowie".

ap/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie