Moskwa: Pożar w rosyjskim MON? Sprzeczne informacje

Świat
Moskwa: Pożar w rosyjskim MON? Sprzeczne informacje
Telegram
Dym nad gmachem MON Rosji

W nocy nad gmachem rosyjskiego ministerstwa obrony naoczni świadkowie zaobserwowali gęsty dym. Rosyjskie, państwowe media podawały sprzeczne informacje. Najpierw pisano o pożarze, a później wiadomość dementowano. Agencja TASS przekazała też, że w pobliżu gmachu świadkowie odczuwali "ostry zapach".

Chwilę po północy w czwartek, agencja TASS podała informację, że "pożar wybuchł w budynku Ministerstwa Obrony Rosji w centrum Moskwy". Powoływano się na służby ratownicze.

 

Wówczas informowano, że ogień pojawił się na jednym z balkonów gmachu resortu przy Nabrzeżu Frunzeńskim.

 

Kolejne informacje TASS podała 40 minut później. Nowy komunikat, tym razem przekazany za Ministerstwem ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, dementował wcześniejszą depeszę. Jednocześnie w sieci pojawiło się też kilka ujęć jasnego dymu, unoszącego się nad gmachem.

 

Pożar w MON Rosji? Ministerstwo dementuje

"Po przybyciu straży pożarnej nie stwierdzono żadnego pożaru. Nie było również doniesień o ofiarach" - czytamy w oświadczeniu resortu.

 

ZOBACZ: Pożar w Moskwie. Nad stolicą Rosji unosi się gęsty dym

 

Mimo to, w depeszy TASS z nowym komunikatem, pojawia się wzmianka o "ostrym zapachu" w pobliżu budynku ministerstwa, który mieli zgłaszać naoczni świadkowie i publikować tę informację w Telegramie.

 

Kilka godzin wcześniej media informowały o innym pożarze, który wybuchł na obrzeżach rosyjskiej stolicy. 

W Rosji, w tym w stołecznej Moskwie, regularnie dochodzi do pożarów. Ostatnio mieszkańcy zauważyli słup dymu 24 maja. Pojawiły się też doniesienia o dronie nad miejscem zdarzenia.

 

Wcześniej, 7 maja, ogień trawił powstający kompleks mieszkaniowy "Nove Ochakove". Plac budowy znajduje się w pobliżu Akademii Federalnej Służby Bezpieczeństwa w Moskwie.

jk/grz/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie