Nie żyje Randy Meisner. Współzałożyciel The Eagles miał 77 lat

Świat
Nie żyje Randy Meisner. Współzałożyciel The Eagles miał 77 lat
YouTube/RandyMeisnerVEVO/zrzut ekranu
Randy Meisner nie żyje. Zmarł w wieku 77 lat

Współzałożyciel i basista The Eagles Randy Meisner odszedł w wieku 77 lat. O jego śmierci poinformowała sama grupa muzyczna w mediach społecznościowych. "Zmarł z powodu powikłań przewlekłej obturacyjnej choroby płuc" - poinformowano.

Członek zespołu The Eagles, znanego m.in. z hitu "Hotel California", Randy Meisner, zmarł w środę. Muzyk nie występował na scenie od 2008 roku z powodów zdrowotnych. 

Nie żyje Randy Meisner. Oświadczenie The Eagles

"Ze smutkiem informujemy, że członek-założyciel, basista i wokalista, Randy Meisner, zmarł ostatniej nocy (26 lipca) w Los Angeles w wieku 77 lat z powodu powikłań związanych z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP)" – czytamy w oświadczeniu The Eagles.

 

Zmarł Randy Meisner. Miał 77 lat

"Randy był integralną częścią Eagles i odegrał kluczową rolę w początkowym sukcesie zespołu" - czytamy w oświadczeniu grupy - "Jego skala głosu była zdumiewająca, co słuchać w jego charakterystycznej balladzie "Take It to the Limit"".

 

 

"Jako pierwszy basista pionierskiej grupy country-rockowej Poco Randy stał na czele muzycznej rewolucji, która rozpoczęła się w Los Angeles pod koniec lat 60." - czytamy w dalszej części The Eagles.

Kariera Randy'ego Meisnera

Urodzony w 1946 roku w Scottsbluff w Nebrasce Meisner w latach 60. był basistą country-rockowego zespołu Poco oraz Stone Canyon Band Ricka Nelsona. W 1971 roku wraz z Glennem Freyem, Donem Henleyem i Berniem Leadonem założył The Eagles, z którym nagrał takie albumy, jak "Eagles", "Desperado", "On The Border", "One of These Nights" i "Hotel California".

 

W 1978 roku zdecydował się na karierę solową i nagrał pięć autorskich albumów. Przyczyną była chęć skoncentrowania się na życiu rodzinnym, walce z chorobą, a także spory z innymi członkami kapeli. Jego solowe płyty nie odniosły jednak sukcesu zbliżonego do tego zespołowego. 

nb/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie