Nie żyje Josephine, córka Charliego Chaplina

Kultura
Nie żyje Josephine, córka Charliego Chaplina
EASTNEWS/Keystone Archives
Nie żyje Josephine Chaplin. Scena z filmu "L'odeur des fauves", 1972

W wieku 74 lat zmarła Josephine, córka jednego z najpopularniejszych aktorów XX wieku Charliego Chaplina. Kobieta - podobnie jak ojciec - była aktorką.

Josephine Chaplin zmarła w czwartek 13 lipca w Paryżu, o czym poinformowała rodzina aktorki w nekrologu dla francuskiej prasy, w tym m.in. dla "Le Figaro".

Josephine Chaplin zaczynała od filmów ojca 

Josephine urodziła się 28 marca 1949 roku w Santa Monica w Kalifornii. Jako dziecko pojawiła się w kilku filmach swojego ojca, w tym w małych rolach w "Światłach rampy" z 1952 roku i "Hrabinie z Hongkongu" z 1967 roku.

 

Jej późniejsze osiągnięcia obejmowały m.in. główną rolę w "Escape to the Sun" z 1972 roku oraz miniserialu "The Man Without a Face" z 1975 roku.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Infórmate y + (@informateymas_)

 
Charlie Chaplin miał 11 dzieci. Josephine była jedną z ośmiorga ze związku aktora z Ooną O'Neill. Poślubił ją w 1943 roku.

 

ZOBACZ: Nie żyje Tony Bennett. Legendarny wokalista miał 96 lat

 

Josephine Chaplin miała trzech synów: Charliego, Arthura i Juliena Roneta. Była wdową po śmierci drugiego męża, Jeana-Claude'a Gardina, który zmarł w 2013 roku. Pierwsze małżeństwo zawarła z Nicholasem Sistovarisem.

kg/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie