Nie żyje Jane Birkin. Piosenkarka miała 76 lat

Świat
Nie żyje Jane Birkin. Piosenkarka miała 76 lat
nicolas genin, CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
Nie żyje Jane Birkin. Piosenkarka miała 76 lat

Nie żyje Jane Birkin, brytyjska aktorka i piosenkarka, która znaczną część życia mieszkała i tworzyła we Francji. "Artystka zmarła w swoim domu w Paryżu" - przekazał w niedzielę portal "Le Parisien".

Jane Birkin niedawno odwołała koncerty z powodów zdrowotnych. "Zawsze byłam wielką optymistką, ale zdaję sobie sprawę, że potrzebuję jeszcze trochę czasu, aby móc ponownie występować na scenie przed wami" - napisała w majowym oświadczeniu. Teraz "Le Parisien" podał, że artystka zmarła w swoim domu w Paryżu. Miała 76 lat. 

 

 

Jane Birkin urodziła się w Londynie w 1946 roku, a w latach 60. przeniosła do Francji. Jest znana z filmów "Śmierć na Nilu" - adaptacji kryminału Agathy Christie, a także filmów "Zło czai się wszędzie" czy "Basen". Na wielkim ekranie pojawiła się w produkcji "Sposób na kobiety". Aktorka miała wówczas 19-lat.  Rok później zagrała też w znanym filmie Michelangelo Antonionego "Powiększenie". 

 

W 1968 roku starała się o główną rolę w filmie "Slogan". Nie znając francuskiego, wyjechała do Francji i wygrała casting. Na planie poznała też Serge'a Gainsbourga, kompozytora i filmowca. Birkin rozpoczęła z nim muzyczną współpracę. Po jakimś czasie Jane i Serge stali się parą.

 

Artystka ma trzy córki: Kate Barry, Charlotte Gainsbourg i Lou Doillon. Jane w ostatnich latach udzielała się również charytatywnie. Odwiedzała kraje trzeciego świata i wspomagała organizacje dotyczące świadomości na temat AIDS. 

nb/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie