USA: Niedźwiedź utknął w samochodzie. Właścicielka auta nagrała zmagania

Świat
USA: Niedźwiedź utknął w samochodzie. Właścicielka auta nagrała zmagania
TikTok/Alejandra_N_H
Niedźwiedź włamał się do samochodu. Nie mógł się wydostać

W Stanach Zjednoczonych niedźwiedź włamujący się do samochodu nie jest rzadkim widokiem. Nieczęsto jednak zdarza się, by zwierzę zatrzasnęło się w środku i nie mogło wyjść. Tak było w tym przypadku. Drapieżnik nie mógł wydostać się z auta. Całe zajście obserwowała właścicielka pojazdu, która nagrała zmagania.

Do zdarzenia doszło w South Lake Tahoe, kurorcie nad jeziorem Tahoe w północnej Kalifornii. To tam na wieczór panieński wybrała się Alejandra Hernandez.

 

- Słyszy się o niedźwiedziach włamujących się do samochodów, ale po prostu nie myślisz, że to ci się przydarzy - powiedziała kobieta.

Niedźwiedź włamał się do samochodu. Nie mógł się wydostać

Niedźwiedź, który włamał się samochodu Hernandez, najwyraźniej był w stanie otworzyć drzwi samochodu z zewnątrz, ale gdy te się zatrzasnęły, nie mógł ich ponownie otworzyć. Właścicielka auta nagrała całe zajście z bezpiecznej odległości.

 

Na filmie widać stojącą przed domem grupę zszokowanych kobiet, które obserwują, jak niedźwiedź próbuje przegryźć się przez drzwi po stronie kierowcy.

 

- Widziałam, jak drapie wszystko, zębami zrywa wszystko z moich drzwi - mówiła kobieta. - Patrzyłam, jak całkowicie unicestwia mój samochód - dodała załamana.

 

Po pewnym czasie na miejsce przybyła policja. Jeden z funkcjonariuszy otworzył drzwi pojazdu i oswobodził niedźwiedzia. Zwierzę natychmiast wyskoczyło z samochodu i uciekło.

 

Niedźwiedź zostawił w samochodzie niemiłą niespodziankę

Właścicielka auta postanowiła nagrać zniszczenia jakie spowodowało spanikowane zwierzę. Jak widzimy na nagraniu, drzwi od strony kierowcy były całkowicie zniszczone, a samochód - jak powiedziała kobieta - "okropnie pachniał". Dodała, że niedźwiedź zostawił jej w aucie niemiłą niespodziankę.

 

ZOBACZ: USA: Niedźwiedź włamał się do domu i próbował uciec przez okno

 

- Koleżanka sprząta kupę w moim samochodzie - kupę niedźwiedzia - powiedział Hernandez, filmując kobietę, która trzyma plastikowe torby i pomaga w czyszczeniu tylnego siedzenia.

 

Według statystyk organizacji ratującej dziką przyrodę Bear League, każdego dnia zdarza się od 15 do 25 przypadków niedźwiedzi otwierających drzwi samochodów tylko wokół jeziora Tahoe. 

 

Niedźwiedzie czarne są jedynym gatunkiem niedźwiedzia występującym w Kalifornii. W całym stanie żyje od 25 do 35 tys. osobników. Dorzecze Tahoe jest uważane za "niedźwiedzią stolicę" stanu, ponieważ jest domem dla dużej populacji tych zwierząt. Na początku tego roku na tym obszarze znaleziono około 300 czarnych niedźwiedzi.

msm/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie