USA: Niedźwiedź na zatłoczonej plaży. Tłum zachwycony

Świat
USA: Niedźwiedź na zatłoczonej plaży. Tłum zachwycony
twitter.com/cbcpa79
Niedźwiedź pływał obok plażowiczów

Tłum plażowiczów był zachwycony, gdy w wodach Zatoki Meksykańskiej pojawił się młody niedźwiedź czarny. Jak tłumaczą służby, taki widok nie powinien dziwić. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci.

W sieci pojawiło się nagranie z plaży w mieście Destin. Widać na nim młodego niedźwiedzia pływającego w wodach Zatoki Meksykańskiej.

 

W tle słychać głosy zachwyconych plażowiczów. Niedźwiedź przeszedł obok plażowiczów i po chwili oddalił się.

 

W oświadczeniu Komisji Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody Florydy napisano, że o tej porze roku młode niedźwiedzie mogą opuścić matki, aby zbadać nowe obszary w poszukiwaniu domu - pisze "The New York Post".

 

ZOBACZ: Kanada: Niedźwiedź włamał się do samochodu i wypił 69 puszek z napojami gazowanymi

 

"Chociaż widok niedźwiedzia pływającego na płyciznach zatłoczonej plaży jest niezwykły, nie jest niczym niezwykłym słyszeć o czarnych niedźwiedziach pływających w zatoce, w drodze na wyspy barierowe w poszukiwaniu pożywienia" - twierdzi FWC.

 

 

"Zazwyczaj niedźwiedzie te same się oddalają. Jeśli zobaczysz niedźwiedzia, daj mu dużo miejsca, nie próbuj się do niego zbliżać i nigdy go nie karm" - dodano.

USA: Niedźwiedzie w pobliżu bazy lotniczej

Kapitan Chris Kirby powiedział, że niedźwiedzie są częstym widokiem w Destin, szczególnie w pobliżu bazy sił powietrznych Eglin.

 

Według szacunków władz stanowych na Florydzie żyje ponad 4 tys. niedźwiedzi czarnych. Populacja rośnie i powoduje obawy o bezpieczeństwo w bazie sił powietrznych, zgodnie z komunikatem prasowym z sierpnia 2020 r. wydanym przez urzędników wojskowych - podaje "New York Post".

 

Niedźwiedzie zaobserwowano wówczas m.in. na aktywnych pasach startowych.

 

an/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie