Portugalia: Prezydent Marcelo Rebelo de Sousa stracił przytomność. Trafił do szpitala

Świat
Portugalia: Prezydent Marcelo Rebelo de Sousa stracił przytomność. Trafił do szpitala
Wikimedia Commons
Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa

Zawroty głowy, nudności, zmęczenie, a w konsekwencji utrata przytomności. Wizyta portugalskiego prezydenta de Sousy na lizbońskiej uczelni została przerwana. Polityk trafił do szpitala, gdzie stwierdzono u niego spadek ciśnienia krwi. Podczas kilkugodzinnej hospitalizacji rozmawiał z szefem rządu.

Przywódca Portugalii trafił w środę do szpitala po tym, jak stracił przytomność w trakcie wizyty na Wydziale Nauki i Technologii Nowego Uniwersytetu w Lizbonie.

Prezydent Portugalii nagle zemdlał. "Zwolnienie tempa nie jest w jego naturze"

Lekarze u Marcela Rebela de Sousy stwierdzili zaburzenia w funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego. Prezydent doznał również zawrotów głowy i nudności, odczuwał też skrajne zmęczenie - podała gazeta "Corrrio da Manha".

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Żołnierze mdleli w czasie parady. Nie dali rady z upałami

 

Po tym, jak polityk trafił pod opiekę medyków, rozmawiał z nim premier Antonio Costa. Wyraził nadzieję, że cała sytuacja "to tylko strach". - Nie ma sensu prosić prezydenta, by zwolnił tempo, bo to nie leży w jego naturze - powiedział.

 

De Sousa wyszedł ze szpitala tego samego dnia około 20:00. Przekazano, że był wtedy "w doskonałym nastroju", a w badaniach wyszło, że prezydent omdlał po nagłym spadku ciśnienia krwi.

 

Kolejne omdlenie prezydenta de Sousy

Na nagłe pogorszenie się stanu zdrowia wpłynął prawdopodobnie "wyczerpujący harmonogram" polityka - podają portugalskie media. W pierwszym komentarzu dla mediów powiedział on, że lekarze nakazali mu pić więcej wody, której "tak naprawdę prawie nigdy" nie pije.

 

ZOBACZ: USA. 13-latek uratował pasażerów autobusu, gdy kierująca zasłabła podczas jazdy

 

Jak również przyznał, czuł się "dokładnie tak samo jak w Bradze". Tam w 2018 roku również zasłabł, a po tym incydencie wrócił do zdrowia.

 

Marcelo Rebelo de Sousa w grudniu skończy 75 lat. Prezydentem Portugalii jest od 2016 roku.

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie