Zderzenie tirów na A4. Zakleszczony kierowca

Polska
Zderzenie tirów na A4. Zakleszczony kierowca
Facebook/Osp Wądroże Wielkie
Skutki zderzenia tirów na A4

Dwa tiry zderzyły się nocą na autostradzie A4 w województwie dolnośląskim. Szofer jednego z nich był zakleszczony w pojeździe - strażacy pomagali mu się uwolnić. Inni kierujący zmagali się z kilkugodzinnymi utrudnieniami na trasie.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę około 2:40. Na 112. kilometrze autostrady A4 w kierunku Legnicy zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W wyniku wypadku tiry zostały poważnie uszkodzone. 

 

ZOBACZ: Wypadek tirów na trasie S8. Jedna z ciężarówek spłonęła


Strażacy po dotarciu na miejsce zorientowali się, że w jednym z pojazdów jest zakleszczona osoba. Kierowca utknął między kołem, zbiornikiem paliwa a silnikiem.  

 


"Niezwłocznie wraz z OSP KSRG Budziszów Wielki przy użyciu sprzętu hydraulicznego przystąpiliśmy do działań ratowniczych celem uwolnienia osoby poszkodowanej" - podała na Facebooku OSP Wądroże Wielkie. 

Zderzenie dwóch tirów. Jedna osoba została ranna

Strażakom udało się wyciągnąć mężczyznę, który został przetransportowany do szpitala. W akcji brali udział także ratownicy medyczni i policja.

 

ZOBACZ: Nowy zakaz dla kierowców tirów. Rząd chce ukrócić "wyścigi słoni"


Na skutek zderzenia autostrada A4 była nieprzejezdna przez kilka godzin. Utrudnienia dla kierowców skończyły się nad ranem.

kar/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie