Długie. Skrzynia z darowizną przed domem dziecka. Wiadomo, co się stanie z pieniędzmi

Polska
Długie. Skrzynia z darowizną przed domem dziecka. Wiadomo, co się stanie z pieniędzmi
krosno112.pl
Policjanci otworzyli skrzynię znalezioną przed domem dziecka

Pracownicy domu dziecka w Długiem na Podkarpaciu w poniedziałek najprawdopodobniej wpłacą do banku pieniądze znalezione w tajemniczej skrzyni - poinformował nas mł. asp. Arkadiusz Pałys z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. - Wbrew doniesieniom niektórych mediów, znajdująca się w metalowej skrzyni kwota nie trafiła do policyjnego depozytu - dodał funkcjonariusz.

Policjantów o tajemniczej skrzyni przed drzwiami placówki wychowawczo-opiekuńczej poinformowali w sobotę rano jej pracownicy. "Proszę się nie bać. Paczka to darowizna, nic groźnego" - głosił napis na karteczce dołączonej do metalowego kufra.

 

W tym samym czasie nieznana osoba zadzwoniła do lokalnej redakcji serwisu krosno112.pl, przekazując szyfr do zamka. Na miejsce wysłano policjantów. - Jeden z funkcjonariuszy miał przeszkolenie pirotechniczne i kiedy stwierdził, że jest bezpiecznie, otworzono skrzynię - przekazali mundurowi.

Tajemnicza skrzynia przed domem dziecka. W środku było 100 tys. zł

W skrzyni znaleziono 100 tys. zł w gotówce oraz słodycze. Mł. asp. Arkadiusz Pałys z krośnieńskiej policji zaznaczył w rozmowie z polsatnews.pl, że pieniądze zostały od razu przekazane pracownikom placówki.

 

- Wbrew doniesieniom niektórych mediów, znajdująca się w metalowej skrzyni kwota nie trafiła do policyjnego depozytu - powiedział policjant.

Darowiznę przekazał nieznany mężczyzna. Policja nie prowadzi postępowania

Jak dotąd nie udało się zidentyfikować tajemniczego darczyńcy. Nieznanego mężczyznę przynoszącego skrzynię pod placówkę zauważył wychowawca. Kiedy wyszedł i chciał porozmawiać z przybyszem, ten oddalił się - informowało krosno112.pl.

 

W niedzielę policja przekazała, że nie doszło do złamania prawa, a funkcjonariusze nie prowadzą wobec darczyńcy żadnego postępowania. - Każdy ma prawo do przekazania darowizny - wyjaśnił mł. asp. Pałys.

jkm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie