Rawa Mazowiecka: Dostawcy fałszowali wagę truskawek. "Oszukali firmę na blisko ćwierć miliona"

Polska
Rawa Mazowiecka: Dostawcy fałszowali wagę truskawek. "Oszukali firmę na blisko ćwierć miliona"
Pixabay.com

Policjanci z Rawy Mazowieckiej wykryli przekręt związany ze sprzedażą truskawek. Jak informują funkcjonariusze, dostawcy oszukali firmę zajmującą się skupem owoców na blisko ćwierć milionów złotych.

O możliwości oszustwa poinformował policjantów właściciel jednej z działających na terenie powiatu rawskiego firm zajmujących się skupem i przetwórstwem owoców.

Przekręt truskawkowy w Rawie Mazowieckiej

Jego zdaniem dostawcy nie podawali prawidłowych wyników co do kilogramów przywożonych owoców. Funkcjonariusze ustalili, że 30-letni kierowca ciężarówki wraz ze swoim 40-letnim pracodawcą znaleźli sposób na sfałszowanie wagi dostarczanych truskawek

 

- W naczepie samochodu ciężarowego, zamontowana została przegroda, za którą ukryty był zbiornik z wodą - podają policjanci. 

 

ZOBACZ: 30-latek aresztowany za oszustwa przy obrocie zbożem

 

Przy wjeździe dostawcy ważyli pojazd z owocami, po czym zanim rozładowali go, kierowca podjeżdżał pod studzienkę i ze specjalnie zamontowanego węża niepostrzeżenie wypuszczali wodę bezpośrednio do studzienki kanalizacyjnej, a następnie ponownie wjeżdżali na wagę. W taki sposób waga była zawyżana nawet o siedem ton

Mężczyźni złapani na gorącym uczynku

Do tego procederu dochodziło zazwyczaj w godzinach nocnych, co utrudniało wykrycie fałszerstwa. Oszustom udało się tego dokonać aż 13 razy, za kolejnym zostali złapani na gorącym uczynku. 

 

Firma skupującą owoce została oszukana na blisko 250 tysięcy złotych. Mężczyznom postawiono zarzuty oszustwa. Grozi im kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny.

 

Na poczet obowiązku naprawienia szkody oraz grożących grzywien zabezpieczono u podejrzanych mienie o wartości 450 tysięcy złotych.

aas/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie