Wyjątkowo tanie truskawki. Eksperci przewidują, że ich cena jeszcze spadnie

Polska
Wyjątkowo tanie truskawki. Eksperci przewidują, że ich cena jeszcze spadnie
Polsat News
Cena truskawek zachęca do zakupu

Sezon na truskawki powoli się rozpoczyna. Ich cena na razie jest niestabilna, ale już jest tanio, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze taniej. Eksperci szacują, że w szczycie sezonu za kilogram truskawek gruntowych trzeba zapłacimy od dwóch do trzech złotych. - Przy tej pogodzie jesteśmy dobrej myśli, ceny będą spadały - mówił Maciej Kmera, ekspert Rynku Hurtowego Bronisze.

Zazwyczaj informujemy o rekordowo wysokich cenach owoców i warzyw. W przypadku truskawek jest jednak inaczej.  


- Można powiedzieć, że truskawka jest bardzo tania, jak na tę porę roku – ocenia  Maciej Kmera, ekspert Rynku Hurtowego Bronisze. 

Cena truskawek 

Ekspert podkreśla, że cena zależy od jakości owoców. Truskawki wyhodowane w tunelach foliowych, bez styczności z podłożem, czyste, błyszczące i wyselekcjonowane, są droższe niż te z gruntu.  

 

ZOBACZ: Ceny truskawek. Polskie nawet dwa razy droższe od zagranicznych. Obawa przed owocami z Ukrainy


- Cena jest trochę wyższa i wynosi około 10 złotych za kilogram – podaje Maciej Kmera. - Można rozpoznać taką truskawkę, ponieważ jest pakowana w łubianki czy kartoniki kilogramowe, a te pochodzące z gruntu, przykryte odpowiednio wcześnie folią perforowaną czy włókniną, są pakowane po 2 kilogramy i  kosztują 6-7 złotych za kilogram

 

WIDEO: Zobacz materiał Polsat News

 

Ile zapłacimy za truskawki w sezonie? 

Sezon na truskawki dopiero się rozpoczął. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, w jego szczycie cena tych owoców spadnie. 


- Wszystko będzie zależało od układu pogodowego przez najbliższe dwa tygodnie - tłumaczy Kmera. - Strat do tej pory nie było, Jeżeli pogoda się zepsuje, czyli będzie zimno i mokro, wtedy zbiory będą niższe i tez nastrój na spożycie truskawek będzie spadał, ale przy tej pogodzie jesteśmy dobrej myśli. Ceny będą spadały. 

 

ZOBACZ: Ceny paliw na wakacjach. Szef PKN Orlen obiecuje: Zrobimy wszystko, by były niższe


Ekspert szacuje, że w sezonie za truskawki gruntowe zapłacimy od 2 do 3 złotych za kilogram, a za owoce z uprawy tunelowej 5-7 złotych za kilogram

adn/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie