30-latek aresztowany za oszustwa przy obrocie zbożem

Polska
30-latek aresztowany za oszustwa przy obrocie zbożem
KPP Janów Lubelski
30-latek aresztowany za oszustwa przy obrocie zbożem

Policjanci z Janowa Lubelskiego zatrzymali 30-latka podejrzanego o oszustwa przy obrocie zbożem. Mężczyzna posługiwał się danymi firmy, która była zarejestrowana na inną osobę. - Łączna kwota strat to ponad 100 tysięcy złotych - przekazała asp. szt. Faustyna Łazur.

30-latek to mieszkaniec gminy Chrzanów. Mężczyzna wyszukiwał w internecie oferty dotyczące sprzedaży zboża. Zawierał umowy na zakup zboża, wykorzystując dane firmy, której nie był właścicielem. Oszust nie wpłacał pieniędzy za kupiony towar. Tym samym oszukał klientów na ponad 100 tys. złotych. 

Zatrzymany za oszustwa przy obrocie zbożem. Co najmniej trzech pokrzywdzonych

- Policjanci wykonujący czynności zabezpieczyli w jego mieszkaniu pieniądze w kwocie pond 60 tysięcy złotych. Na obecnym etapie postępowania są trzy osoby pokrzywdzone, jednak niewykluczone, że jest ich więcej - poinformowała asp. szt. Faustyna Łazur oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. 

 

ZOBACZ: Drewno, węgiel, ekogroszek. Oszust chciał zarobić w Internecie, teraz trafi za kratki

 

Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru. 30-latek nie może również opuszczać kraju. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie