Zabójstwo Anastazji. Zbigniew Ziobro wysłał prokuratorów na wyspę Kos

Polska
Zabójstwo Anastazji. Zbigniew Ziobro wysłał prokuratorów na wyspę Kos
Instagram
Okoliczności zabójstwa młodej Polki wyjaśniają prokuratorzy z naszego kraju i Grecji

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro we wtorek wysłał na wyspę Kos dwóch prokuratorów z Wrocławia zajmujących się morderstwem 27-letniej Anastazji. Trwają rozmowy ze stroną grecką, by uzyskali oni zgodę na udział w czynnościach procesowych. Jak dowiedział się reporter Polsat News Tomasz Lejman 32-latek z Bangladeszu ma usłyszeć dziś zarzut zabójstwa. 

Jak dodał Zbigniew Ziobro, wrocławscy prokuratorzy na greckiej wyspie mają "niezwłocznie zapoznać się z zebranymi dotychczas dowodami" po tym, jak zezwolą na to tamtejsze władze. "W tym celu wydano europejskie nakazy dochodzeniowe" - uściślił.

 

Śmierć Anastazji. Podejrzewany o morderstwo jest Banglijczyk

Poszukiwania 27-letniej Polki, która poleciała na grecką wyspę Kos do pracy, trwały przez tydzień. Jej ciało znaleziono w niedzielę - było przykryte gałęziami.

 

W związku ze sprawą zatrzymano 32-letniego obywatela Bangladeszu. Greccy śledczy podejrzewają, że zamordował Anastazję, ale mężczyzna nie usłyszał oficjalnie takiego zarzutu. Niewykluczone, że w zbrodni uczestniczyły też inne osoby, ponieważ ciało znajdowało się w miejscu wcześniej sprawdzanym przez służby. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

 

Jak dowiedział się reporter Polsat News Tomasz Lejman 32-latek z Bangladeszu ma usłyszeć dziś zarzut zabójstwa. 

 

WIDEO: Zabójstwo Anastazji. Zbigniew Ziobro wysłał prokuratorów na wyspę Kos

 

 

ZOBACZ: Grecja. Śmierć 27-letniej Anastazji. Polka mogła zostać zamordowana w opuszczonym domu

 

W poniedziałek głos w sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki. Przekazał, że jest "wstrząśnięty brutalnym morderstwem 27-letniej Anastazji", a sprawca "musi ponieść bardzo surowe konsekwencje". "Dlatego zwrócimy się do Grecji o wydanie podejrzanego, aby stanął przed polskim sądem i otrzymał najwyższy możliwy wymiar kary" - dodał.

 

Śmierć Anastazji wyjaśniają prokuratorzy z Wrocławia

Również w poniedziałek Zbigniew Ziobro "w związku z zabójstwem 27-letniej Polki w Grecji" polecił wszczęcie polskiego śledztwa. Wtedy ogłosił, że wyjaśnianiem okoliczności śmierci Anastazji zajmuje się wrocławska Prokuratura Okręgowa.

 

ZOBACZ: Wyspa Kos: 27-letnia Anastazja nie żyje. Jak dbać o bezpieczeństwo za granicą?

 

"Prokuratorzy niezwłocznie wystąpią do greckich śledczych o przekazanie materiału dowodowego" - powiedział. Anastazja pochodziła właśnie ze stolicy Dolnego Śląska.

Jak zginęła 27-letnia Anastazja? "Znęcano się nad nią"

Jeden z policjantów, który uczestniczył w poszukiwaniu Anastazji, a po odnalezieniu zwłok bierze udział w wyjaśnianiu okoliczności jej zabójstwa, powiedział, że dziewczyna przed śmiercią "była torturowana aż do śmierci".

 

- Choć nadal nie wiemy dokładnie, jak zginęła, to wszystkie dotychczasowe dowody wskazują, że znęcano się nad nią, dopóki nie straciła przytomności – przekazał, cytowany przez grecki portal ethnos.gr.

 

Natomiast Ewelina Tomaszek, detektyw biorąca udział w poszukiwaniach 27-latki, powołała się na nieoficjalne rozmowy, z których wynika, że na wyspie Kos status osoby zaginionej "ma obecnie przynajmniej 10 innych osób".

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie