Kanada: Niedźwiedź włamał się do samochodu i wypił 69 puszek z napojami gazowanymi

Świat
Kanada: Niedźwiedź włamał się do samochodu i wypił 69 puszek z napojami gazowanymi
Kadr stacji telewizyjnej CHAN-DT/Global BC
Niedźwiedź włamał się do samochodu Sharon

W Kanadzie niedźwiedź włamał się do samochodu mieszkającej na odludziu kobiety i zaczął pić kolejne napoje gazowane. Łącznie otworzył prawie 70 puszek. Zrezygnował dopiero wtedy, kiedy natrafił na napój dietetyczny.

Sharon Rosel prowadzi bar typu food track w Kanadzie. Kobieta przebywała w Earls Cove w Kolumbii Brytyjskiej, kiedy do jej samochodu z zaopatrzeniem włamał się niedźwiedź.

 

Około trzeciej w nocy Sharon obudził jej pies. Wyjrzała przez okno swojego domu i zobaczyła niedźwiedzia oraz rozbitą szybę w jej samochodzie. Zwierzę następnie dostało się do wnętrza pojazdu. Tam znajdowały się zapasy napojów do baru kobiety.

 

"Pił ogromne ilości napojów gazowanych" - relacjonuje Sharon w rozmowie z CBC News. Niedźwiedź zębami otwierał sobie kolejne puszki i siorbał z nich zawartość. Kobieta opowiedziała, że zaczął od soku pomarańczowego, potem zaczął pić colę, następnie piwo korzenne i zrezygnował dopiero wtedy, kiedy znalazł napój dietetyczny.

 

 

Rosel przekazała, że łącznie miała w samochodzie 72 puszki z napojami, a niedźwiedź wypił 69.

Duże straty, kobieta liczy na ubezpieczenie

Kobieta mieszka na odludziu i wie, że dzikimi zwierzętami trzeba uważać. Dziennikarzom przekazała, że zazwyczaj jest bardzo czujna i nie zostawia jedzenia w samochodzie, ale nie wpadła na pomysł, że niedźwiedzia mogą skusić zamknięte puszki z napojami.

 

ZOBACZ: Nieproszony gość i strach mieszkańców. Niedźwiedź grasuje w Wołkowyi

 

Zwierzę zniszczyło też skórzaną tapicerkę oraz uszkodziło kilka innych produktów, w tym paczkę ręczników papierowych. "Ale nie pomyślał o użyciu ich do posprzątania bałaganu" - ironizuje Sharon.

 

Teraz kobieta ma nadzieję, że straty zrekompensuje jej ubezpieczenie.

jk/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie