Nowy Sącz: Niedźwiedź na ulicach. Władze miasta apelują o ostrożność

Polska
Nowy Sącz: Niedźwiedź na ulicach. Władze miasta apelują o ostrożność
UM Nowy Sącz
Niedźwiedź w Nowym Sączu

We wtorek rano na ulicach Nowego Sącza (woj. małopolskie) widziany był niedźwiedź. Zwierzę biegało po osiedlu Chruślice. Prezydent miasta apelował do mieszkańców o zachowanie ostrożności. Miasto prosi, aby osoby, które nie muszą wychodzić z domów, pozostały w nich.

Prezydent Nowego Sącza Lubomir Handzel, informując o pierwszych doniesieniach dotyczących niedźwiedzia, przyznał, że "to trochę niewiarygodne". Na poszukiwania zwierzaka został wysłany patrol policji. 

 

Po kilku minutach prezydent zamieścił zdjęcie niedźwiedzia na ulicy oraz apel do mieszkańców. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Bawoły wodne zniszczyły im basen. Po miesiącach batalii dostali odszkodowanie

 

"Sytuacja rzeczywiście poważna, wdrażamy stosowne procedury, proszę Mieszkańców o zachowanie ostrożności. Proszę by osoby, szczególnie mieszkańcy os. Chruślice, którzy nie muszą opuszczać domów, pozostali w domach do wyjaśnienia sytuacji" - napisał. 

 

Niedźwiedź w Nowym Sączu. Urząd miasta ostrzega 

W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się nagrania i zdjęcia niedźwiedzia. Jedno z nich ukazuje zwierzę, która biegnie kilka metrów przed jadącym autem. Portal sadeczanin.info podaje, że osobnik był widziany m.in. na ulicy Leśnej i Chruślickiej.

 

ZOBACZ: Włochy: Nie żyje 26-letni biegacz. Zaatakował go niedźwiedź

 

Szef Nadleśnictwa Piwniczna-Zdrój Stanisław Michalik w rozmowie z lokalnym portalem stwierdził, że niedźwiedź może mieć trzy lub cztery lata. Zdaniem leśniczego prawdopodobnie osobnik "został przepędzony przez dominującego samca z terenów Słowacji" i obecnie szuka dla siebie odpowiedniego miejsca. 

 

 

"Prosimy Mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, a przede wszystkim o nie zbliżanie się do zwierzęcia. W miarę możliwości prosimy o pozostanie w domach. W tej sprawie można kontaktować się z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, nr tel. 18 443 57 02, 18 448 66 81, kom. 698 679 580" - czytamy w komunikacie urzędu miasta. 

dsk/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie